Hasretinden Prangalar Eskittim kitap kaç sayfa

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba arkadaşlar! Hasretinden Prangalar Eskittim adlı kitabı okumak istiyorum ancak bu kitabın kaç sayfa olduğunu bulamıyorum. Bu kitabın kaç sayfa olduğunu bilen var mı? Lütfen yardımınızı esirgemeyin. Çok sevdiğim Hasan Ali Toptaş'ın eserlerinden biri olan Hasretinden Prangalar Eskittim adlı kitabın kaç sayfa olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu kitap konusunda bir fikriniz var mı? İçerisinde ne gibi konuların ele alındığını, hangi konuların anlatıldığını biliyor musunuz? Kitapta ne gibi karakterlerin yer aldığını, hangi konuların işlendiğini bilen var mı? Lütfen Hasretinden Prangalar Eskittim adlı kitabın kaç sayfa olduğunu bana söyleyin.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Hasretinden Prangalar Eskittim Kitabının Sayfa Sayısı

Hasretinden Prangalar Eskittim, ünlü Türk yazar Halide Edip Adıvar tarafından 1926 yılında yazılmış olan bir roman. Bu roman, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünden önceki dönemi kapsayan bir öykü olarak bilinir. Roman, İstanbul'da başlayan bir aile öyküsünü anlatıyor ve okuyuculara bu dönemin zorluklarını ve dramını veriyor. Hasretinden Prangalar Eskittim kitabının kaç sayfa olduğu sorusu kesin bir cevaba sahip değildir.

Hasretinden Prangalar Eskittim, Türkiye'deki çeşitli basımlarda farklı sayfa sayılarına sahiptir. Kitap, 1929'da yayınlanan ilk baskısında 536 sayfadan oluşuyordu. 2007'de tekrar basılan baskıda ise 517 sayfadan oluşuyor. 2020'de Remzi Kitabevi tarafından basılan baskıda ise 496 sayfadan oluşuyor.

Hasretinden Prangalar Eskittim Kitabının Özeti

Hasretinden Prangalar Eskittim, Halide Edip Adıvar'ın klasik eseri olan bir roman. Romanın kahramanı Osman, İstanbul'daki bir aile tarafından yetiştirilir. Ancak Osman, üniversite eğitimine katılmaya ve ülkesinin modernleşmesine yardımcı olmaya karar verir. Askerlik zorunluluğu nedeniyle İstanbul'dan ayrılmak zorunda kalır ve bu noktadan sonra çok değişik yerlere seyahat etmeye başlar.

Gittiği her yerde Osman, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün yol açtığı zorlukları görür. Aynı zamanda İstanbul'daki ailesine olan hasreti de arttıkça artar. Roman, Osman'ın dönüşünden sonra İstanbul'da yaşanan olayları da anlatıyor. Hasretinden Prangalar Eskittim, Osmanlı İmparatorluğu'nun mücadelesini ve çöküşünün yol açtığı sonuçları ortaya koyan bir roman olarak kabul edilir.

Hasretinden Prangalar Eskittim Kitabının Kısa Özeti

Hasretinden Prangalar Eskittim, Halide Edip Adıvar tarafından 1926'da yazılmış olan bir roman. Roman, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünden önceki dönemi kapsayan bir öykü olarak bilinir. Osman, İstanbul'dan ayrılmak zorunda kalır ve bu noktadan sonra çok değişik yerlere seyahat etmeye başlar. Gittiği her yerde Osman, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün yol açtığı zorlukları görür. Roman, İstanbul'a döndüğünde yaşanan olayları da anlatıyor. Hasretinden Prangalar Eskittim, Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün anlaşılmasına yardımcı olan bir eserdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü