İçimdeki Yangın Benzeri Filmler

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba herkes!
İçimdeki Yangın Benzeri Filmler hakkında bilgi arıyorum. Bir süredir bu tür filmleri izliyorum ve bunların arasında kendime uygun olanları bulmak istiyorum. Farklı türlerde ve konularda filmler arıyorum. Özellikle komedi ve gizem filmleri izlemekten hoşlanıyorum. Herhangi bir film öneriniz olur mu? Ayrıca, bu tür filmleri nasıl bulabileceğimi öğrenmek istiyorum. Varsa, sizin de tavsiyeniz var mı?

Çok teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İçimdeki Yangın Benzeri Filmler

Herkesin hayatında kimi zamanlar yoğun hissettikleri, duygularının alev alev yanıp tutuştuğu anlar oluyor. Bu durumların hakimiyetinde olduğumuzda, bu duyguların içimizdeki yangınları çağrıştırdığını düşünürüz. İşte bu makalemizde, hissettiğimiz bu yangınları çağrıştıran filmleri ele alacağız.

Alev Alev Yanan Filmler

Cinderella Man (2005) - Russell Crowe'un başrolünü üstlendiği bu film, güçlü bir aşk hikayesini ekrana taşıyor. Hikayenin temelini Richard ve Mae'nin aşkı oluşturuyor ve her ikisi de kendi yollarında ısrar etmeyi, hayallerini gerçekleştirmeyi kararlılıkla kovalıyorlar.

The Pursuit of Happyness (2006) - Will Smith'in başrolünde yer aldığı bu film, gerçek bir yaşam hikayesini ekrana taşıyor. Chris Gardner, hayatının kaderini değiştirmeye kararlıdır ve her şeye rağmen, gücünün kaynağını bulmak için çabalar.

The Fault in Our Stars (2014) - Bu film, John Green'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Ameliyatlar, ilaçlar, hayaller ve gelecek, bu filmin temelini oluşturuyor. Ancak, bu göz ardı edilemeyen gerçekleri değiştiremez.

Birikmiş Duyguların Çıkışı Filmler

The Edge of Seventeen (2016) - Bu film, Nadine'in (Hailee Steinfeld) lise hayatının stresli ve karmaşık sınavlarının üzerinde duruyor. Nadine, kendisini kabuğuna çekmiş, bu durumu çözmeye çalışıyor.

500 Days of Summer (2009) - Tom (Joseph Gordon-Levitt) ve Summer'ın (Zooey Deschanel) hikayesi, izleyicinin kalbine dokunan bir aşk hikayesi. İkisinin de karşılaştıkları zorluklara rağmen, ilişkilerini sürekli olarak koruma çabasını izliyoruz.

The Perks of Being a Wallflower (2012) - Charlie (Logan Lerman) ile başlayan bu film, ergenlik yıllarının zorluklarınının üzerinde odaklanıyor. Charlie, bu zorlukların üstesinden gelebilmek için, arkadaşlarından destek alıyor.

İçimizdeki Yangınları Söndürmeyi Başaran Filmler

The Imitation Game (2014) - İngiliz matematikçi Alan Turing'i canlandıran Benedict Cumberbatch, yaşamının çoğunu kötü arkadaşlarının arasında geçiren bir adamı canlandırıyor. Alan'ın arkadaşları, çevresindekiler tarafından anlaşılamadığı için, bazen kendini onlara kabul ettirmek için çaba harcıyor.

A Beautiful Mind (2001) - Russel Crowe'un başrolünü üstlendiği bu film, John Nash'in yaşamının gerçeklerini ekrana taşıyor. John Nash, yüksek derecede zeka gücüne sahip olan bir adamdır ve hayatında karşılaştığı zorluklar, onu daha da güçlü yapıyor.

The Theory of Everything (2014) - Stephen Hawking'in yaşamının gerçeklerini ekrana taşıyor. Yaşamının her zorluğuyla mücadele ederken, başarılarının ardından, Stephen Hawking'in kendi yangınını söndürmeyi başardığını görüyoruz.

Sonuç

İçimizdeki yangınlar, gerçek hayatın bize sunduğu olağanüstü deneyimlerdir. Fakat bu filmlerde, bunun üstesinden gelmenin mümkün olduğunu görebiliyoruz. Yukarıda belirtilen filmler, herkesin hayatında karşılaşabileceği gerçek duyguların hakim olduğu durumları gözler önüne seriyor. Bu filmler, izleyicinin kendi gerçekliğiyle yüzleşmesini sağlamakta ve bu deneyimleri güçlenerek üstesinden gelmeyi öğretmektedir.

• Love
Reactions: Deniz

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü