İngilizce pratik yapmak için ne yapabilirim?

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Evet arkadaşlar sorum tam olarak başlıktaki gibi, lütfen değerli görüşlerinizi esirgemeyin ☺ Mümkünse sürdürmesi eğlenceli aktiviteler olsun çünkü çabuk sıkılıyorum İngilizce konusunda, sizde de öyle olmuyor mu? 😇

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngilizce filmler, diziler ve podcast'ler dinleyin veya izleyin. Bu size hem İngilizce dilbilgisi ve kelime bilgisi öğrenmeniz hem de pratik yapmanız için fırsat verebilir. Netflix ve Spotify öneririm. Cihaza indirip günde 15-20 dk da olsa yolda, sporda dinlerseniz günlük dozunuzu sıkılmadan alabilirsiniz.

• Like
Reactions: Efsunlu35

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
İngilizce bir kulübe ya da gruba katılabilirsin bence dostum en iyi öyle gelişiyor dil yüz yüze konuşmak için zorlayarak. Örneğin, bir İngilizce kitap kulübüne, İngilizce müzik kulübüne veya bir dil değişim grubuna katılabilirsiniz. Burada Türkçe konuşmak yasak olmalı yoksa manası olmaz ona dikkat etmelisin.

• Like
Reactions: Dusunenyolcu

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
İngilizce bir kulübe ya da gruba katılabilirsin bence dostum en iyi öyle gelişiyor dil yüz yüze konuşmak için zorlayarak. Örneğin, bir İngilizce kitap kulübüne, İngilizce müzik kulübüne veya bir dil değişim grubuna katılabilirsiniz. Burada Türkçe konuşmak yasak olmalı yoksa manası olmaz ona dikkat etmelisin.
Maalesef bulunduğum şehirde pek sosyal alan yok bu şekilde hocam yoksa benimde aklıma geldi ama mecbur farklı arayışlarım var.

SohbetSever

Yeni Üye
BaY
2 Nis 2023
10
3
2
Günlük bir İngilizce günlük tutun. Böylece İngilizce kelime ve ifadelerini kullanma fırsatı bulabilirsiniz. Benim çok sevdiğim bir yöntemdir, translate yardımıyla da yazsan olur başlarda önemli olan kafa yormak, beyin jimnastiği yapmak ve okuyarak bunu yazıya dökmek. Telaffuz konusunda bence de ingilizce altyazılı filmler ve dizileri hem ses hem altyazısı ingilizce yapman faydalı olabilir.

• Like
Reactions: Dusunenyolcu

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Günlük bir İngilizce günlük tutun. Böylece İngilizce kelime ve ifadelerini kullanma fırsatı bulabilirsiniz. Benim çok sevdiğim bir yöntemdir, translate yardımıyla da yazsan olur başlarda önemli olan kafa yormak, beyin jimnastiği yapmak ve okuyarak bunu yazıya dökmek. Telaffuz konusunda bence de ingilizce altyazılı filmler ve dizileri hem ses hem altyazısı ingilizce yapman faydalı olabilir.
Bu daha önce hiç duymadığım bir fikir gerçekten, teşekkürler hocam deneyeceğim. 👍

CennetBahcesi

Tanınmış Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,279
90
47
Yurtdışına çıkmak lazım mümkünse iş hayatına atılmadan öğrencilik yıllarında Erasmus ile. Birde kaldın mı 6 ay değil 1 sene kalırsan oldu bu iş. Yoksa küçük yaşta kolejlere gitmediysen yada doğal yeteneğin yoksa çok zor bence.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)