Ingiltere hangi dersler var

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba! İngiltere'de hangi dersler var? Çok merak ediyorum. Burada okul sistemini henüz çok iyi anlamadım ve okulda hangi derslerin verildiğini öğrenmek istiyorum. Okul sistemini ve verilen dersleri araştırdım ancak çok net sonuçlar alamadım. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne tür derslerin verildiği, derslerin zorluk dereceleri ve derslerin içeriği hakkında size fikirlerimi paylaşabilirim. Lütfen, İngiltere'de okul sistemi ve verilen dersler hakkında bana bilgi verin. Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ingiltere'deki Dersler: Neler Var?

Ingiltere'de öğrenciler çok sayıda ders seçiminden yararlanabiliyor. Geniş kapsamlı eğitim sisteminde, öğrenciler lise veya üniversite seviyesinde çeşitli dersler seçebiliyor. Bu dersler arasında, özellikle İngilizce, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve dil dersleri bulunuyor. Bunların yanında, üniversite düzeyinde dersler arasında felsefe, edebiyat, medya, hukuk, sanat ve çocuk gelişimi gibi alanlarda da seçimler yapılabiliyor.

İngiltere'de Lise Dersleri

Lise seviyesinde öğrenciler, İngilizce, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve tarih gibi temel bölümlerin yanı sıra, dil dersleri, yabancı diller, sanat, müzik, spor, teknoloji ve bilgisayar dersleri seçebiliyor. Bu dersler, öğrencilerin kariyerleri için çok önemli beceriler kazanmalarını sağlıyor.

İngiltere'de Üniversite Dersleri

Üniversite dersleri arasında, İngilizce, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, felsefe, edebiyat, medya, hukuk, sanat ve çocuk gelişimi gibi çok sayıda alan bulunuyor. Bu dersler öğrencilerin kariyerleri için çok önemli beceriler kazanmalarını sağlıyor.

İngiltere'de Lisans ve Yüksek Lisans Dersleri

Lisans ve yüksek lisans dersleri arasında, özellikle edebiyat, sanat, hukuk, medya, müzik, çocuk gelişimi, kültür ve teknoloji alanlarında çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu dersler, öğrencilerin kariyerleri için çok önemli beceriler kazanmalarını sağlıyor.

• Haha
  • Angry
Reactions: Ayfer and Ayca

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)