İngiltere hangi dili konuşur

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba! İngiltere'de hangi dili konuştuklarını öğrenmek istiyorum. İngiltere'de hangi diller konuşulur? İngilizce konuşulan bir ülke olarak, İngiltere'de konuşulan diğer diller nelerdir? İngiltere'de ikamet edenlerin çoğu İngilizce konuşur ama İngiltere'de çok dilli bir toplum mu var? İngilizce konuşulan bölgelerde diğer diller konuşulur mu? İngiltere'de hangi diller konuşulduğu hakkındaki genel bilgileri öğrenmek istiyorum. Yardımınız için çok teşekkür ederim.
 

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
İngiltere Hangi Dili Konuşur?

İngiltere, büyük bir adada yer alan bir ülke olup, dünyada sayısız dilde konuşulan çok sayıda kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Konuşulan diller arasında İngilizce, İrlandaca, Galce, İskoçça ve Gallerce bulunmaktadır.

İngilizce

İngiltere'de konuşulan en yaygın dil, İngilizcedir. İngilizce İngiltere'de konuşulan ve yaygın olarak kullanılan bir dildir. İngilizce, Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi arasında önemli farklılıklar göstermektedir.

İrlandaca

İrlandaca, Kuzey İrlanda'da konuşulan bir dil olarak kabul edilmektedir. İrlandaca, ayrıca Man Adası'nda konuşulan bir dil olarak da bilinmektedir. Bu dilin kökeni, İrlanda'da konuşulan ve İrlanda Bretonu adı verilen bir dilin kökeninden gelmektedir.

Galce

Galce, İngiltere'nin Galler bölgesinde konuşulan bir dil olarak kabul edilmektedir. Bu dili öğrenmek için özel kurslar bulunmaktadır. Galce, İrlanda Bretonu, İspanyol ve Portekizce ile arasında benzerlikler bulunmaktadır.

İskoçça

İskoçça, İngiltere'nin İskoçya bölgesinde konuşulan bir dil olarak kabul edilmektedir. İskoçça, İngilizce, Galce ve İrlandaca'nın bir karışımı olarak kabul edilmektedir. İngilizce ile İskoçça arasında çok fazla benzerlikler bulunmaktadır.

Gallerce

Gallerce, İngiltere'nin Galler bölgesinde konuşulan bir dil olarak kabul edilmektedir. Bu dili öğrenmek için özel kurslar bulunmaktadır. Gallerce, Galce ile çok yakın ilişkileri bulunmaktadır.

İngiltere, konuşulan dilleri ve kültürleriyle oldukça zengin bir ülkedir. İngiltere'de konuşulan diller arasında İngilizce, İrlandaca, Galce, İskoçça ve Gallerce bulunmaktadır. Bu dillerin hepsi İngiltere'nin önemli kültürlerinin bir parçasıdır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü