İngiltere hangi meslekleri alıyor?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngiltere'nin Aldığı Meslekler: Bir İnceleme

Giriş:
İngiltere, yabancı işçilerin çalışmasına izin veren bir ülkedir. İngiltere'nin işverenleri, çeşitli sektörlerde çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duyarlar. Bu makalede, İngiltere'nin hangi meslekleri aldığı, hangi sektörlerde yabancı işçi talebinin yoğun olduğu ve yabancı işçilerin İngiltere'ye nasıl başvurabilecekleri ele alınacaktır.

Bilim ve Teknoloji
İngiltere, bilim ve teknoloji sektörlerinde çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duyar. Bu sektörlerde, bilim insanları, mühendisler, yazılım geliştiricileri, veri analistleri ve diğer teknik pozisyonlar için yabancı işçilere ihtiyaç duyulmaktadır. İngiltere'deki teknoloji sektörü, özellikle yapay zeka,robotik ve diğer ileri teknolojiler alanında hızla büyümektedir. Bu nedenle, bu sektörlerde çalışacak yabancı işçilere talep oldukça yüksektir.

Sağlık Sektörü
İngiltere, sağlık sektöründe çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duyar. Bu sektörde, doktorlar, hemşireler, diş hekimleri ve diğer sağlık çalışanları için yabancı işçilere talep vardır. Özellikle, NHS (National Health Service) gibi büyük kamu sağlık kuruluşları, yabancı işçileri işe almaktadır.

Eğitim Sektörü
İngiltere, eğitim sektöründe çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duyar. Bu sektörde, öğretmenler, üniversite öğretim görevlileri ve diğer eğitim çalışanları için yabancı işçilere talep vardır. Özellikle, İngiltere'deki üniversiteler, yabancı öğretim görevlileri işe almaktadır. Ayrıca, İngiltere'deki dil okulları da yabancı öğretmenlere ihtiyaç duymaktadır.

Yapı ve İnşaat Sektörü
İngiltere, yapı ve inşaat sektöründe çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duyar. Bu sektörde, mimarlar, mühendisler, inşaat işçileri ve diğer teknik pozisyonlar için yabancı işçilere talep vardır. Özellikle, İngiltere'deki büyük inşaat projeleri, yabancı işçilerin işe alınmasına neden olur.

Yabancı İşçilerin İngiltere'ye Başvuru Yöntemleri
Yabancı işçilerin İngiltere'ye başvuru yöntemleri, vize türüne bağlıdır. İşverenler, yabancı işçileri işe almadan önce, İngiltere göçmenlik yasaları gereği belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Yabancı işçiler, genellikle bir işveren tarafından desteklenen bir çalışma vizesi başvurusu yaparlar. İngiltere'de çalışmak isteyen yabancı işçilerin başvuru yapmadan önce İngilizce dil yeterliliği testlerinden geçmeleri gerekmektedir. Ayrıca, belirli meslekler için ilgili meslek kuruluşlarından onay alınması gerekmektedir.

Sonuç:
İngiltere, çeşitli sektörlerde çalışacak yabancı işçilere ihtiyaç duymaktadır. Bu sektörler arasında, bilim ve teknoloji, sağlık, eğitim ve yapı/inşaat sektörleri yer almaktadır. Yabancı işçilerin İngiltere'ye başvuru yapmadan önce, İngilizce dil yeterliliği testlerinden geçmeleri ve belirli meslekler için ilgili meslek kuruluşlarından onay almaları gerekmektedir.

Kaynaklar:
- "UK Shortage Occupations List." UK Visas and Immigration. (2022). - "UK Tech Industry Set for Strong Growth in 2022 Despite Pandemic." The Guardian. (2022).
- "Working in the UK: Visas and Permits." Gov.uk. (2022). - "Applying for a Tier 2 (General) Visa." Gov.uk. (2022). - "Teaching in the UK: A Guide for International Teachers." Randstad. (2022).

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)