Ingiltere hangi sınavla alıyor

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba,

Ingiltere'ye alım için hangi sınavın kullanılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen yardım edin. Biraz araştırma yaptım ve bu konu hakkında neredeyse hiçbilgi bulamadım. Sanırım İngiltere'de birkaç farklı sınava girmek gerekiyor. Örneğin, İngilizce seviyesini ölçmek için IELTS sınavını veya üniversiteye alım için bir sınavın var olduğunu duydum.

Bu konu hakkında deneyimli olanların yardımına ihtiyacım var. Bir üniversiteye alım sınavı olarak hangi sınavın kullanıldığını veya sınavların nasıl hazırlanıldığını veya nasıl başarılı olunacağını öğrenmek istiyorum. Herhangi bir ücret ödemeden İngiltere'de ikamet etme hakkını elde etmek için gereken sınavların ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olan birinin yardımını alabilirsem çok sevinirim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ingiltere'de Alınacak Sınavlar

Ingiltere'de eğitim almak isteyen öğrencilerin en büyük sınavı, İngiliz Öğrenci Giriş Sınavı (UKCAT) ve İngiltere Lisans Giriş Sınavı (UCAS) olarak bilinen iki sınavdır. Bu iki sınav, öğrencilerin uygun lisans programlarına başvurmak için geçmeleri gereken standart sınavlardır.

İngiliz Öğrenci Giriş Sınavı (UKCAT)

İngiliz Öğrenci Giriş Sınavı, İngiltere'deki lisans programlarına başvurmak isteyen öğrencilerin almaları gereken bir sınavdır. UKCAT, öğrencilerin akademik potansiyellerini değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu sınav, öğrencilerin problem çözme yeteneklerini, karar verme becerilerini ve davranışsal özelliklerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. UKCAT sınavı, üniversitelerin öğrencileri kabul etmesinde kullanılan bir referans noktası olarak kabul edilmektedir.

İngiltere Lisans Giriş Sınavı (UCAS)

İngiltere Lisans Giriş Sınavı, İngiltere'deki üniversitelere başvurmak isteyen öğrencilerin alması gereken bir sınavdır. UCAS, öğrencilerin akademik performanslarını değerlendirmek için kullanılan standart bir sınavdır. Öğrencilerin UCAS sınavından aldıkları puanlar, üniversitelerin öğrencileri kabul etmesinde kullanılan başvuru referans noktalarıdır. UCAS sınavı, öğrencilerin akademik performanslarını değerlendirmek için tasarlanmıştır. Öğrencilerin başarıları, sınavın kapsamındaki bölümlerden aldıkları puanların toplamına göre değerlendirilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)