İngiltere için hangi dil sınavı

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Merhabalar, İngiltere için hangi dil sınavı sorusuna cevap arıyorum. İngiltere'de yaşıyorum ve İngilizce dil sınavına girmek istiyorum. Ne tür bir sınav girmek zorunda olduğumu merak ediyorum. Başvurmak için gerekli belgeler nelerdir? Sınavın zorluk derecesi nedir? Sınav sonrası iş hayatında kullanılabilecek kazanımlar neler olabilir? Sınavların nerede verildiğini ve ne zaman gerçekleştiğini öğrenmek istiyorum. Forum kullanıcılarından bu konuda tavsiye, ipucu veya bilgi almak istiyorum. Çok teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,857
1,315
112
İngiltere için Hangi Dil Sınavı?

İngiltere’de yaşayanlar veya İngiltere’ye gidecekler için dil sınavına girme zorunda olabilirler. İngiltere gibi önemli bir ülkede, hangi dil sınavının seçileceği konusunda biraz kafa karışıklığı yaşanmaktadır. Bu makale, İngiltere’de dil sınavına girme durumunda hangi sınavın seçilmesi gerektiği konusunu açıklayacaktır.

İngiltere'de Dil Sınavı Seçenekleri

İngiltere’de dil sınavı seçenekleri, İngilizce dil sınavı olan İngilizce Dil Sınavı (IELTS), Cambridge İngilizce Sınavı (CAE) veya Test of English for International Communication (TOEIC). Bunların hepsi, İngilizce yeterlilik düzeyinizi ölçmek için kullanılan sınavlardır.

IELTS - İngilizce Dil Sınavı

IELTS, İngiltere’deki en yaygın olarak kullanılan dil sınavıdır. Bu sınav, konuşma, yazma, okuma ve dinleme dört alanında İngilizce yeterlilik düzeyinizi ölçmek için kullanılır. IELTS, birçok üniversitede öğrenim veya çalışma için gerekli olan giriş şartlarını karşılamak için kullanılır.

CAE - Cambridge İngilizce Sınavı

Cambridge İngilizce Sınavı (CAE), İngilizce becerilerinizi ölçmek için kullanılan bir sınavdır. Bu sınavda, üniversite öğrencileri için İngilizce yeterlilik düzeyinizi ölçmek için konuşma, yazma, okuma ve dinleme alanlarında test edilirsiniz.

TOEIC - Test of English for International Communication

Test of English for International Communication (TOEIC), İngilizce dilinin çalışma ortamında kullanımını ölçmek için tasarlanmış bir sınavdır. Bu sınav, İngilizce okuma ve dinleme becerilerinizi ölçmek için kullanılır.

Sonuç

İngiltere’de dil sınavını seçerken, ne amaçla dil sınavına girmeyi planladığınızı dikkate alınmalıdır. Eğer üniversite öğrenimi veya çalışma için İngilizce yeterlilik belgesi almak istiyorsanız IELTS veya CAE seçebilirsiniz. Ancak, çalışma ortamında İngilizce yeterlilik düzeyinizi ölçmek istiyorsanız, TOEIC sınavını seçebilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)