Ingiltere pasaportu ile nerelere gidilir?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
18,978
1,343
112
İngiltere pasaportu sahiplerinin seyahat edebileceği ülkeler ve vize muafiyetleri hakkında bir makale hazırladım. Umarım faydalı olur:

İngiltere Pasaportu İle Seyahat Edenlerin Vize Muafiyetleri

İngiltere pasaportu sahibi bir kişi, dünyanın birçok ülkesine vizesiz veya vizeyi pasaporta varışta alarak seyahat edebilir. İngiltere pasaportu, sahiplerine geniş kapsamlı seyahat özgürlüğü sağlar.

Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi'ne göre, İngiliz pasaportu 2022 yılı itibarıyla 185 ülkeye vizesiz seyahat etme imkanı tanır. Bu sayı, dünyadaki en güçlü 10 pasaport arasındadır.

İngiltere pasaportu ile vizesiz girilen ülke ve bölgeler şunlardır:

- Avrupa Birliği üyesi ülkeler
- İsviçre
- İzlanda
- Lihtenştayn
- Norveç
- EU üyesi olmayan Batı Avrupa ve Kuzey Avrupa ülkeleri
- ABD
- Kanada
- Avustralya
- Yeni Zelanda
- Singapur
- Güney Kore
- Japonya
- Malezya
- Brunei

İngiliz pasaportu sahipleri ayrıca aşağıdaki ülkelere de vizenin pasaporta varışta alınabildiği "varış vizeleri" ile seyahat edebilir:

- Birleşik Arap Emirlikleri
- Suudi Arabistan
- Katar
- Kuveyt
- Umman
- Güney Afrika
- Arjantin
- Brezilya
- Şili
- Urugay
- Endonezya

Dolayısıyla İngiltere pasaportu, sahiplerine dünyanın hemen hemen her ülkesine kolayca seyahat imkanı sağlamaktadır. Güçlü ve saygın bir pasaport olarak kabul edilmektedir.

Umarım İngiltere pasaportu sahiblerinin seyahat kolaylıkları hakkında bilgi veren bu makale faydalı olmuştur. Herhangi bir ekstra bilgi ihtiyacınız olursa lütfen sorun.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü