İngiltere yıllık izin kaç gün

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba, ben İngiltere'de çalışmak için göç ettim ve işe başladıktan sonra yıllık izin hakkımı kullanmak istiyorum. Ancak, İngiltere'de yıllık izin kaç gün sürebileceği hakkında net bir fikrim yok. İngiltere'de böyle bir durumda çalışanlar ne kadar yıllık izin hakkına sahiplerdir? İşverenimden bu konuda yardım istemeye çekiniyorum çünkü bu konu hakkında herhangi bir bilgim yok. İngiltere'de yıllık izin hakkı hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum ve bu konuda size danışmak istiyorum. İngiltere'de herhangi bir çalışan ne kadar yıllık izin hakkına sahiptir? Konuyla ilgili olarak ne tür bir yasal düzenleme var? İşverenimin ne zaman ve nasıl yıllık izin hakkını kullandırmak zorunda olduğunu öğrenmek için ne yapmam gerekiyor? Lütfen bu konuda deneyimli olanların cevabını bekliyorum. Teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngiltere'de Yıllık İzin Kaç Gün?

İngiltere'de işçiler, yıllık izin hakkına sahiptir. İzin hakkına sahip olan her birey, yılda bir kere izin alabilir. İngiltere'de yıllık izin kaç gün sorusu, çalışanlar arasında oldukça sık sorulan bir sorudur. İngiltere'de yıllık izin hakkına sahip olan her bireyin, yılda minimum 28 gün izin hakkı vardır.

İzin Gün Sayısının Belirlenmesi

İzin hakkına sahip olan her çalışanın yıllık izin hakkı, çalışma şartlarına göre belirlenir. İşveren, çalışanlarının yıllık izin hakkını, çalışma sözleşmesinde yazılı olan koşullara göre belirler. Çalışanlar, çalışma sözleşmesinde belirtilen izin süresinin dışında izin alamazlar.

İzinlerin Kullanımı

İzinlerin kullanımı, işverenin ve çalışanın arasında karşılıklı anlaşmaya dayanır. İzinler, çalışanlar tarafından başka bir çalışma yapmaksızın kullanılabilir. Çalışanlar, izinleri almak için bir istek formu doldurmalı ve bu isteği işverenlerine göndermelidir.

İzinlerin Fazla Olması Durumunda

Çalışanlar, her yıl belirlenen izin süresinin üzerinde izin alamazlar. Ancak, çalışanların yılda aldıkları izinler, belirlenen izin süresinin üzerinde ise, çalışanlar izinlerinin fazlasını kullanma şansına sahiptir. Çalışanlar, kalan izinleri bir sonraki yıla aktarabilirler.

İngiltere'de yıllık izin hakkına sahip olan her bireyin, yılda minimum 28 gün izin hakkı vardır. İzin hakkı belirlenen çalışma sözleşmesi koşullarına göre hesaplanır ve izinlerin kullanımı karşılıklı anlaşmaya dayanır. Ancak, çalışanların her yıl aldıkları izinler, belirlenen izin süresinin üzerinde ise, çalışanlar izinlerinin fazlasını kullanma şansına sahiptir.

• Like
Reactions: DenizYankısı

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)