Ingiltere'de çalışma izni nasıl alabilirim

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba,

Ingiltere'de çalışma izni almak için neler yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Açacağım bu konu hakkında yardım istiyorum. İngiltere'ye gitmem gerekli mi? İngiltere'de ne tür çalışma izni alabileceğimi, başvurma sürecini ve çalışma izninin hangi koşullarda verildiğini öğrenmek istiyorum. İngiltere'de çalışma izni almak için gerekli olan belgelere ve verilecek başvurulara da dair bilgiler edinmek istiyorum. İngiltere'de çalışma izni almak için ne gibi ayrıntılarla karşılaşacağımı öğrenmek istiyorum.

İngiltere'de çalışma izni almak için ne yapmam gerektiğini, çalışma izni almam için hangi durumların aranacağını ve başvurma sürecini öğrenmek istiyorum. Ayrıca İngiltere'de çalışma izni almak için gerekli olan belgelere ve verilecek başvurulara da dair bilgi edinmek istiyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Ingiltere'de Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yabancı ülkelerde çalışmak isteyenler için çalışma izni almak gerekir. İngiltere vizesi, çalışma izni almak için gereken belirlediği kurallar ve koşullar için kapsamlı bir süreçtir. İngiltere'de çalışma izni almak için, çalışma izni başvurusundan önce mutlaka bekleyen birkaç adım vardır.

Gereken Belgeler

Çalışma izni için başvuru yapmak için ilk olarak, aşağıdaki belgelerin fotokopilerini düzenli bir şekilde toplamak gerekir.

• Nüfus Cüzdanı
• Pasaport
• İngiltere'de çalışma izni için önereceğiniz iş ile ilgili belge
• İşverenin çalışma izni başvurusunda destekleyeceği belgeler

Çalışma İzni Başvurusu

Gereken belgelerin hazırlanmasından sonra, çalışma izni başvurusu yapmak için bir online sisteme kayıt olmanız gerekecek. Başvurunuz posta, faks veya e-posta ile gönderilmelidir.

İngiltere'de çalışma izni başvurusu için istem gereken belgeler arasında;

• Düzenli bir İngilizce testi almak
• Sağlık sigortası
• İş arama beyanı
• İngiltere'deki konaklama adresinizin kanıtı
• İş arama sonuçlarının kanıtları
• Çalışma izni başvurusu için gerekli olan herhangi bir ücret

Çalışma İzni Onayı

Çalışma izni başvurusu yapıldıktan sonra, başvurunun onaylanmasından sonra, çalışma izni kimlik kartını almak için bir müracaat formu doldurmanız gerekecektir. Müracaat formu doldurulurken, çalışma izni için gerekli olan bütün belgeler mutlaka hazır olmalıdır.

Sınırlı Çalışma İzni

İngiltere'de çalışma izni almak isteyen kişiler, sınırlı çalışma izni alma seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla seçenek arasından seçim yapabilir.

Sınırlı çalışma izni, uygunluk koşullarının karşılanması durumunda bir yıl boyunca çalışmanıza izin verir. Bu koşullar arasında, çalışacağınız yere yerleşik olmanız veya İngiltere'de ikamet etme hakkınız olması gibi nedenler bulunmaktadır.

Sonuç

Yabancı ülkelerde çalışmak isteyen kişiler için, çalışma izni almak gerekir. İngiltere'de çalışma izni almak için, çalışma izni başvurusunda bekleyen birkaç adım vardır. Gereken belgeleri toplamak, çalışma izni başvurusunu yapmak, çalışma izni onayını almak ve sınırlı çalışma izni alma seçeneğinin değerlendirilmesi gibi adımlar izlenmelidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)