İngiltere'de okumak için ne yapmalıyım

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Merhaba! İngiltere'de okumak için ne yapmalıyım? İngiltere'de üniversite eğitimine devam etmek istiyorum ve bu konuda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İngiltere'de okumak istediğim bölümün önşartlarını ve gereksinimlerini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, üniversiteyi seçmek, üniversite kayıtlarının nasıl yapılacağını, burslar hakkında bilgi edinmek ve ülkeye çok sayıda öğrenci alan üniversiteler hakkında bilgi edinmek gibi konular da hakkında yardım istiyorum. Bana bu konularda yardımcı olacak herhangi bir kaynak veya kişi hakkında bilgi verir misiniz? İngiltere'de okumak için gerekli adımları öğrenmek için her türlü yardımı çok takdir edeceğim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
İngiltere'de Okumak İçin Genel Yönlendirmeler

İngiltere, eğitim konusunda dünya çapında bir öncüdür ve her yıl binlerce insan İngiltere'de eğitim almak için buraya gelir. İngiltere'de okumak isteyenlerin ilk olarak yapmaları gereken şey, kendi ülkelerindeki vizenin geçerli olup olmadığını kontrol etmektir. İngiltere'de öğrenci olmak için öğrencilerin bazı koşulları yerine getirmeleri gerekebilir ve öğrencilerin bu konuda yardım almaları gerekir. Eğer öğrenci vizesine başvurma hakkına sahip iseler, öğrenciler İngiltere'deki okulların hangileri olduğu ve hangi alanlarda eğitim alabilecekleri hakkında bilgi edinmeliler.

İngiltere'de Okumak İçin Gerekli Belgeler

İngiltere'de okumak için, öğrencilerin ülkelerinden İngiltere vizesi için gerekli olan belgeleri almaları gerekir. Bunlar arasında öğrencinin pasaportu, öğrencinin üniversite kabul mektubu, öğrencinin üniversiteye kayıt formu, öğrencinin ülkesinden alacağı referans mektupları ve öğrencinin öğrenim ücretini ödemek için yeterli miktarda paranın banka dekontu vardır.

İngiltere'de Okumak İçin Vize Başvurusu

İngiltere'de okumak isteyen öğrencilerin vize başvurusu yapmaları gerekir. Bu başvurular öğrencilerin ülkelerindeki İngiltere büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla yapılır. Başvurunun kabul edilmesi durumunda öğrenciler ülkelerinden İngiltere vizesi alırlar.

İngiltere'de Yaşam ve Eğitim Maliyetleri

İngiltere'de yaşam ve eğitim maliyetleri, öğrenciye göre değişebilir. Öğrenciler, öğrenim ücretlerinin yanı sıra yaşam giderleri için de para ayırmalıdır. Bunlar arasında konaklama, yemek, ulaşım, kıyafet, kütüphane ücretleri ve diğer eğitim giderleri vardır.

İngiltere'de Okumak İçin Diğer Önlemler

İngiltere'de okumak için öğrencilerin, öğrencilere uygulanacak olan özel sigortalar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Ayrıca İngiltere'deki bazı üniversitelere öğrenci olmak için İngilizce sınavlarına girme zorunluluğu vardır. Bu nedenle öğrencilerin İngilizce sınavlara girmeleri gerekir. Bazı üniversiteler ayrıca öğrencilerden sosyal aktivitelere katılma veya öğrencilerin özgeçmişlerindeki özellikleri dikkate alma gibi özel koşulları da yerine getirmelerini isteyebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)