Ingiltere'ye gitmek için vize gerekiyor mu

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba,
Ingiltere'ye gitmek için vize gerekiyor mu? Bu soruya net bir cevap arıyorum. İngiltere'ye gitmek istiyorum ve ne gibi önlemler almam gerektiğini merak ediyorum. Bu konuda çok hızlı cevap almak istiyorum çünkü ziyaretimin çok yakında olması gerekiyor. Bu konudaki bilgisi olan herkese çok teşekkür ediyorum. İngiltere'ye gitmek için ne tür bir vize gerekiyor? Gerekli belgeleri nereden bulabilirim? İngiltere'de kalmam için ne gibi süreçleri izlemem gerekiyor? Vize başvurumu ne zaman yapmam gerekiyor? Varışım sırasında herhangi bir sorunla karşılaşabilecek miyim? Lütfen bunlara dair tüm bilgiyi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
 

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,749
1,256
112
Ingiltere'ye Giriş İçin Vize Gerekiyor mu?

İngiltere, İngiliz Krallığının yer alan bir kısmı olarak, Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkedir. İngiltere'ye girmek için vize isteniyor mu sorusu, çok sık sorulan bir sorudur.

Vize Gerekiyor mu?

Kısa bir cevap vermek gerekirse, evet, İngiltere'ye giriş yapmak için vizeye ihtiyacınız var. Ancak bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda daha detaylı bir inceleme yapacağız.

Vize Giriş Kriterleri

Vize giriş kriterleri, İngiltere vatandaşı olup olmamanız ve ülkeye hangi amaçla girdiğiniz ile alakalıdır. Örneğin, eğer İngiltere vatandaşı değilseniz, ne kadar süre ile ülkeye gireceğiniz, kalacağınız yerin ne olduğu (özellikle konut olarak kiralanmış bir ev mi?), ve ne iş yapacağınızın (örneğin çalışmak mı?, tatil mi? vs.) gibi kriterler ile alakalıdır.

Vize Talebi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere vize başvurusu için gerekli olan belgeler, başvurucunun kimliğini kanıtlamak için pasaport veya kimlik belgesi, başvurucunun ülkeye gireceği amacını kanıtlamak için iş mektupları veya çalışma izinleri, başvurucunun ülkeden çıkacağı tarih, ve başvurucunun ülkede ne kadar süre kalacağı gibi bilgileri içeren seyahat planı, ve başvurunun finansal olarak desteklenebileceğini kanıtlamak için banka deklarasyonu gibi belgelerdir.

Vize Başvurusu ve Süreç

Vize başvurusu, İngiltere Konsolosluğu veya İngiltere Vize İşlem Biriminden (UKVI) online olarak yapılabilir. Vize başvurusu sürecinin başlamasından sonuçlanmasına kadar geçen süre, başvurucunun ülkeye giriş amacına ve başvurunun kapsamına bağlı olarak değişmektedir.

Sonuç

İngiltere'ye girmek için vizeye ihtiyacınız var. Vize başvurunuzu, İngiltere Konsolosluğuna veya İngiltere Vize İşlem Birimine (UKVI) online olarak yapabilirsiniz. Süreç, başvurucunun ülkeye giriş amacına ve başvurunun kapsamına bağlı olarak değişmektedir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü