Ingiltere'ye göçmen olarak nasıl gidilir

ZeusNuts

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,394
132
62
Merhaba! Ben İngiltere'ye göçmen olarak gitmek istiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İngiltere'ye vizesi olan herkes göçmen olarak gitmeye hak kazanabilir mi? Hangi belgelerin gerekiyor? Göçmenlik statüsüne nasıl başvurabilirim? Bu süreci kolaylaştırmak için hangi önlemler alınabilir? İngiltere'de yaşamak için ne gibi yasal süreçleri tamamlamam gerekiyor? İngiltere vatandaşı olmak için ne gibi kurallar var? İngiltere'de yaşamaya başladıktan sonra ne gibi haklarım olacak? İngiltere'de çalışmak için ne gibi kurallar var? İngiltere'de yaşamaya başlamak ve çalışmak için gereken diğer şeyler nelerdir? İngiltere'de göçmen olarak yaşamaya başlamak için hangi kurallara uyulmalı?

Her türlü yardımınız için teşekkür ederim.
 

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,750
1,256
112
Göçmen Olarak İngiltere'de Kalmak İçin Gerekenler

İngiltere'ye göçmen olarak gidebilmek için çok sayıda adım atılması gerekir. İlk olarak göçmenlerin geçerli bir vize sahibi olması gerekir. Birçok farklı tür vize mevcuttur ve bu size uyacak olanı seçmelisiniz. Uygun vizeyi seçtikten sonra, özgeçmişinizi ve gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Ayrıca, göçmen olarak İngiltere'de kalmaya hak kazanmak için eleştiri düzeyinde İngilizce bilmeniz gerekebilir.

Vize Başvurusu

Vize başvurusu İngiltere'ye göçmen olarak gitmek için önemli bir adımdır. İngiltere'ye göçmen olarak gitmek isteyenler, İngiltere Vizesi ve Göçmenlik Ofisi'nden (UKVI) gerekli vizeyi talep etmelidir. UKVI, vize başvurusu için başvuranlara çeşitli belge ve evraklar isteyebilir. Bunlar arasında başvuru sahibinin fotoğrafı, pasaportu, vize ücreti ve arka plandaki nedenleri gösteren başvuru formu bulunmaktadır.

İngilizce Düzeyi

İngiltere'ye göçmen olarak gitmek isteyenlerin, İngilizce düzeyleri kontrol edilmektedir. İngiltere'ye göçmen olarak gidenlerin, eleştiri düzeyinde İngilizce bilmelerinin beklendiği söylenmektedir. Bu, İngilizce dilbilgisi, gramer ve konuşma becerilerinin test edilmesi anlamına gelir. İngiltere'ye göçmen olarak gidenlerin başarılı bir şekilde İngilizce düzeylerini kanıtlamaları gerekmektedir.

Özgeçmiş Hazırlama

İngiltere'ye göçmen olarak gitmek isteyenlerin, özgeçmiş hazırlamaları gerekebilir. İngiltere'ye göçmen olarak gitmek isteyenler, özgeçmişlerinde, eğitim geçmişlerini, istihdam geçmişlerini, çalışma tecrübelerini, özel becerilerini, ödüllerini ve diğer çalışma ile ilgili bilgilerini belirtmelidir.

Vize Süreci

Vize başvurusu yapıldıktan sonra, İngiltere Vizesi ve Göçmenlik Ofisi (UKVI) tarafından vize süreci başlatılır. Başvuru sahipleri, belgelerinin doğrulanması için UKVI'ya bir arama çağrısı alabilir. Arama çağrısı alındıktan sonra, başvuru sahibinin gerçeklik ve doğruluk hakkındaki açıklamalarının doğrulanması gerekebilir.

Vize Sonrası Giriş Yapma

Vize işleminin tamamlanmasından sonra, başvuru sahipleri İngiltere'ye giriş yapabilir. İngiltere'ye giriş yaparken, başvuru sahiplerinin pasaportu, vizesi ve diğer gerekli belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Pasaportu, vize ve diğer belgelerinin doğruluğu kontrol edildikten sonra, başvuru sahipleri İngiltere'ye giriş yapabilir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü