Ingiltere'ye nasıl yerleşebilirim

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba,
Ingiltere'ye yerleşmek istiyorum ve bunun için bilgi almak istiyorum. Şu anda ülkemin vatandaşı değilim ve yerleşmek için ne gerekiyorsa yapmak istiyorum. Ingiltere'deki vatandaş olma hakkımı elde edebilirmiyim? Hangi vize türlerinin uygun olduğunu öğrenebilir miyim? İngiltere'de çalışma ve eğitim hakkım olur mu? İngiltere'de yaşamak ve çalışmak için ne gibi fırsatlarım olabilir? İngiltere'de yaşamak için ne kadar zamana ihtiyacım olur? İngiltere'de yaşamaya başlamadan önce ne gibi süreçlerden geçmem gerekir?

Yukarıda sorularımı sordum ve konu hakkında yardım almak istiyorum. İngiltere'ye yerleşmek istiyorum ve bu konuda yardıma ihtiyacım var. Konuyla ilgili olarak her türlü soru ve öneriyi kabul ediyorum. İngiltere'ye yerleşmek hakkında deneyimlerini paylaşabilecek olan herkesin yorumlarını ve görüşlerini çok önemsiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,953
1,315
112
Ingiltere'ye Yerleşmek: Genel Bilgilendirme

Ingiltere, Birleşik Krallık'ta yer alan ülke. Ülke, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda olmak üzere 4 farklı ülkeden oluşmaktadır. Birleşik Krallık'ın İngiltere'deki nüfusu yaklaşık 66 milyon kişiden oluşmaktadır. İngiltere'ye yerleşmek isteyen kişilerin çeşitli farklı şekillerde yerleşebilecekleri vardır. Bu, aralarında nüfus hakkında bilgi almak, çalışma izni almak veya İngiltere'de çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak gibi şeyleri kapsamaktadır.

Nüfus Hakkında Bilgi Almak
İngiltere'ye yerleşmek isteyen kişilerin, İngiltere'de nüfus hakkında bilgi almak için çeşitli kaynaklara başvurmaları gerekebilir. İngiltere'deki nüfus hakkında bilgi almak, nüfus kayıtlarını içeren birçok kaynağa başvurmaktan oluşur. İngiltere'deki nüfus hakkında bilgi almak için kullanılabilecek kaynaklar, nüfus kayıtları, İngiltere'deki kurumların veri tabanları ve İngiltere'deki yerel ve ulusal veri tabanlarıdır.

Çalışma İzni Alımı
İngiltere'de yerleşmek isteyen kişilerin, İngiltere'de çalışmak veya çalışma izni almak için çalışmak için çalışma izni almaları gerekebilir. İngiltere'de çalışma izni almak için kişinin, İngiltere Vatandaşlığı veya İngiltere'nin dışından bir ülkeden bir vatandaş olmaları veya İngiltere'de çalışmak için bir vizeye ihtiyaç duymaları gerekebilir. Çalışma izni almak için kişinin İngiltere'deki bir çalışanının ismiyle veya kendi ismiyle form doldurması gerekebilir.

Çalışma ve Çalışma İzni Almak İçin Çalışmak
İngiltere'de çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak isteyen kişilerin, İngiltere'de mevcut olan çalışma haklarına hakim olmaları gerekebilir. İngiltere'de çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak isteyen kişilerin, İngiltere'de mevcut olan çalışma haklarına veya İngiltere'de çalışmak istedikleri görev için gerekli olan çalışma izinlerine hakim olmaları gerekebilir. İngiltere'de çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak isteyen kişilerin, İngiltere'de mevcut olan çalışma haklarını veya çalışma izinlerini ihlal etmemeleri gerekmektedir.

Son Olarak
İngiltere'ye yerleşmek isteyen kişilerin çeşitli yöntemleri vardır, ancak İngiltere'de yerleşmek için çeşitli şartları yerine getirmek gerekebilir. Kişinin nüfus hakkında bilgi almak, çalışma izni almak veya çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak gibi şeyleri yerine getirmesi gerekebilir. İngiltere'de yerleşmeyi düşünen kişilerin, İngiltere'de çalışma ve çalışma izni almak için çalışmak için mevcut olan çalışma haklarını veya çalışma izinlerini ihlal etmemeleri gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)