İnsanların diğer insanlara yargılamadan önce empati kurması neden önemlidir?

CeSaN

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,391
140
62
Evet arkadaşlar uzun uzadıya tartışılacak bir soruyu ortaya sunuyorum, yorumlarınızı ve tecrübelerinizi merakla bekliyorum :)

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Empati kurmanın önemi konusunda benim yaşadığım bir deneyim var. Bir kez, bir arkadaşımın annesi hastalanmıştı ve hastanede yatıyordu. Arkadaşım çok endişeli ve üzgündü. O sırada ben de annemi kaybetmiştim, bu yüzden onun ne kadar zor bir durumda olduğunu anladım. Onunla empati kurarak ona destek oldum ve hissettiklerini anlamaya çalıştım. Bu sayede arkadaşımın yanında olmak ve ona yardımcı olmak daha kolay oldu. Empati kurmak, başkalarının hislerini anlamak ve daha empatik bir insan olmak için önemlidir.

• Haha
  • Angry
Reactions: Aylin and Zara

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Empati kurmak, insanlar arasındaki iletişimi ve ilişkileri iyileştirmek için önemlidir. Başkalarının hislerini anlamak, insanların birbirlerine daha saygılı ve anlayışlı davranmasına yardımcı olabilir. Empati kurmak aynı zamanda kendi duygusal zekamızı da geliştirmemize yardımcı olur.

• Like
Reactions: Asya

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Empati kurmak, başkalarının hislerini anlamak için önemlidir. Böylece, insanlar arasındaki ilişkiler daha iyi hale gelir ve daha anlayışlı bir toplum oluşturulabilir. Empati, insanların duygularını anlamak ve onlara daha iyi yardımcı olmak için gereklidir.

DiscoKrali

Aktif Üye
BaY
8 Nis 2023
1,296
106
27
Empati kurmak, diğer insanların duygularını anlamak için önemlidir. Ayrıca, empati kurmak insanlar arasındaki bağları güçlendirir ve daha anlayışlı bir toplum oluşmasına katkıda bulunur. Ancak, empati kurmak sadece bir başlangıçtır, gerçek değişim yapmak için empatinin sonuçlarını da eyleme dökmek gereklidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü