Kaşmer nedir ne anlama gelir

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba herkese,

Kaşmer nedir ne anlama gelir? sorusuna cevap arıyorum. Kaşmir nedir? Kaşmir ne anlama geliyor? Bu sorguların cevabını öğrenmek için buradayım. Dostlarım, Kaşmir hakkında bilgi sahibi olmam gerekiyor ve sizden yardım istiyorum. Kaşmir Sümer, Akad, Babil ve Asur çağından kalma bir şehirdir ve bugün İndia ve Pakistan sınırları içindedir. Kaşmir sözcüğü, Farsça 'Kash-Mir' 'yüzün parıldadığı yer' anlamına gelir. Kaşmir, Hindistan tarafından himayesinde bulunan bir eyalettir. Kaşmir'de büyük bir Hint kültürü mevcuttur.

Lütfen bana size verdiğim bilgilere ek olarak daha fazla bilgi veren ve Kaşmir hakkında daha fazla bilgi veren herkesten yardım istiyorum.

Teşekkürler.

• Like
Reactions: Eylem

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,953
1,315
112
Kaşmer Nedir Ne Anlama Gelir?

Kaşmer, İngilizce'de "cashmere" olarak bilinir. Kaşmer, koyun postunun doğal özelliklerinden gelen ve yüksek kaliteli kumaşların üretiminde kullanılan bir kumaş türüdür. Kaşmer, sıcak, hafif ve yumuşak dokudan dolayı çok popülerdir. Kış aylarında tercih edilen kıyafetlerde sıklıkla karşımıza çıkar.

Kaşmer, özellikle Himalaya bölgesinde yetişen ve Soğuk iklimlerde yaşayan koyunların postundan elde edilen kumaştır. Genellikle yak ve yün karışımından üretilen kaşmer, özellikle dış cephede kullanılan elbiselerde ve çok hafif ve sıcaklığının çok yüksek olmasından dolayı eşofmanlar ve diğer kışlık kıyafetlerde tercih edilir.

Kaşmer kumaşının üretiminde kullanılan koyun postu, her yıl mayıs ayında kesilir ve kışın kalın olması için bakımının yapılması gerekir. Koyun postu, kasım ayında özel makinelerle işlenerek kaşmer kumaşı elde edilir.

Kaşmer üretiminde kullanılan koyun postu, çok kaliteli yağ içerdiği için çok yumuşak ve sıcak dokudan dolayı çok popüler hale gelmiştir. Koyun postu, çok özel bir kumaştır ve bu kumaşın üretimi çok zordur. Kaşmer, çok kaliteli ve dayanıklı dokudan dolayı çok pahalıdır.

Kaşmerin Faydaları Nelerdir?

Kaşmer, çok kaliteli ve dayanıklı bir kumaş olduğu için çok uzun süre kullanılabilir. Kaşmer kıyafetleri, çok rahat ve hafif olduğu için, insanların çok rahat olmasını sağlar. Kaşmer kumaşı, çok sıcak ve hafif olduğu için, kış aylarında kullanılan kıyafetlerde sıklıkla tercih edilir.

Kaşmer kumaşı, çok kaliteli ve pahalı olmasına rağmen, çok dayanıklıdır. Kaşmer kumaşı, çok iyi bir emici kabiliyete sahiptir ve çok hızlı kuruması nedeniyle çok kolay temizlenir. Kaşmer kumaşı, kolayca şekillendirilebilen bir dokudur ve çok kolay bükülür.

Kaşmer kumaşı, çok özel bir kumaş olduğu için, kullanımı çok kısıtlıdır. Kaşmer kumaşı, çok yüksek sıcaklığa dayanıklıdır ve çok kaliteli bir dokudur. Kaşmer kumaşı, kumaşlar arasındaki en kaliteli kumaşlardandır.