Kelalaka ne demek TDK

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,353
39
47
Merhaba! Kelalaka kelimesinin TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bu kelime çok kullanışlı görünüyor ve nasıl kullanıldığını anlamak istiyorum. İyi bir anlayış için çok yardıma ihtiyacım var.
 

GökyüzüDansı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
0
0
Kelalaka Ne Demek TDK Hakkında

Kelalaka, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından sözlüğe alınmış bir sözcük. Kelalaka, Türkçe bir sözcük olup sözcüğün anlamı "çok kötü durumda olan, çok kötü gözüken, çok kötü duruma düşmüş, çökmüş, çürümüş, hayal kırıklığına uğramış, çok üzgün durumda olan, üzüntülü haldeki" anlamına gelmektedir. Kelalaka, pek çok farklı biçimde kullanılmaktadır. Örneğin, Kelalaka olan bir şey, çok kötü durumda olan bir şey olarak kullanılmaktadır. Kelalaka, çok kötü durumda olan, çökük, çürümüş, üzgün haldeki bir şeyi anlatmak için kullanılır.

Kelalaka, sözlükteki anlamı dışında kullanımda olan başka anlamları da vardır. Örneğin, Kelalaka, kötü durumda olan, sıkıntılı, üzgün durumda olan, hayal kırıklığına uğramış, çökük, çürümüş haldeki bir arkadaşınıza söyleyebileceğiniz bir sözcük olarak da kullanılabilir. Kelalaka, bir arkadaşınızın yaşadığı zorluklarını anlatmak için de kullanılabilir.

Kelalaka, Türkçe sözcükler arasında çok kötü durumda olan şeyleri anlatmak için kullanılan bir sözcüktür. Kelalaka sözcüğü, Türkçe sözcükler arasında çok çeşitli kullanımları olan bir sözcüktür. Kelalaka anlamına gelen sözcük, çok kötü durumda olan şeyleri anlatmak için Türkçe sözcükler arasında yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Kelalaka Kullanımı

Kelalaka sözcüğü, Türkçe sözcükler arasında çok yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Kelalaka, çok kötü durumda olan şeyleri anlatmak için kullanılan bir sözcüktür. Kelalaka, bir arkadaşınızın yaşadığı zorlukları anlatmak için de kullanılabilir. Kelalaka, Türkçe sözcükler arasında çok yaygın bir biçimde kullanılmaktadır ve çok kötü durumda olan şeyleri anlatmak için kullanılır.

Kelalaka Kökeni

Kelalaka sözcüğünün kökeni, Türkçe sözcükler arasındaki çok yaygın kullanımına dayanmaktadır. Kelalaka sözcüğü, Türkçenin tarihsel olarak eski zamanlardan beri kullanılan sözcüklerinden biridir. Kelalaka sözcüğünün kökeni, Türkçe sözcükler arasında çok yaygın kullanımına dayanmaktadır.

Kelalaka Örnekleri

Kelalaka sözcüğü, çok kötü durumda olan şeyleri anlatmak için kullanıldığından, örnekleri de çok fazladır. Örneğin, Kelalaka olan araba, çok kötü durumda olan bir arabadır. Kelalaka olan ev, çok kötü durumda olan bir evdir. Kelalaka olan arkadaş, çok kötü durumda olan bir arkadaştır. Kelalaka olan herhangi bir şey, çok kötü durumda olan herhangi bir şeydir.
 

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü