SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba,

Kendi kozmetik ürünlerimi yapmaya başladım ve bu konuda hala çok yeniyim. Bazı harika tarifler buldum ancak küçük bir sorunum var, ürünlerimin raf ömrü hakkında endişelerim var.

Doğal malzemeler kullanarak yaptığım kremler ve losyonlar birkaç haftadan fazla dayanmayacak gibi görünüyor. Ancak, müşterilerime daha uzun süreli bir ürün sunmak istiyorum.

Raf ömrü uzatmak için ne yapabilirim? Doğal olarak, sentetik kimyasalların eklenmesine karşıyım, ancak ürünlerimi müşterilerim için yeterince dayanıklı hale getirmek istiyorum.

Bu konuda fikirleri olan herhangi birinin yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim!

Sevgilerle,
Bir Kozmetik Tutkunu

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Benim önerim, doğal maddeler kullanırken antioksidanlar eklemek olacak. Bu, ürünlerinizin raf ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, ambalajlamaya dikkat etmenizi de öneririm. Hava ve ışık sızdırmaz kaplar kullanarak, ürünlerinizin kalitesini koruyabilirsiniz.

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Ben de kendi kozmetik ürünlerimi yapmayı seven biriyim. Raf ömrü konusunda endişeleniyorsanız, ürünlerinize kuru formda gıda katkıları ekleyebilirsiniz. Örneğin, E vitamini, şeker içermeyen asitler veya gül suyu gibi doğal malzemeler, ürünlerinizi daha dayanıklı hale getirebilir.

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Benim önerim, yüksek konsantrasyonlu yağlar kullanmak olacak. Özellikle jojoba yağı, hindistan cevizi yağı ve avokado yağı gibi yağlar, ürünlerinizi daha uzun süre taze tutmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, iyi sterilize edilmiş şişelerde saklamanızı önemle tavsiye ederim.

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Kendi kozmetik ürünlerimi yapmaya başladım ve ben de raf ömrü hakkında endişelerim var. Ancak, bazı çözümler buldum. Ürünlerinizi buzdolabında saklama fikrine açık olabilirsiniz. Ayrıca, doğal koruyucular ekleyebilirsiniz. Bunu yaparken, ürünlerinizin doğallığından ödün vermemeye dikkat etmelisiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)