Kendimi Sürekli Olarak Eleştiriyorum, Nasıl Kabul Edebilirim

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba forum kullanıcıları,

Benim konu hakkındaki sorunum şu: Kendimi sürekli olarak eleştiriyorum ve kendimi kabul etmekte zorlanıyorum. Nasıl kendimi kabul edebilirim?

İnsanların kendilerini eleştirmesinin çok doğal olduğunu biliyorum. Bazen bu eleştirilerin, kendimizi daha iyi veya daha başarılı hissedeceğimizi düşündüğümüz durumlara karşı koymamızı sağlayabileceği gibi, bazen bizi daha fazla çökerttiğini de biliyorum.

Bu problemi çözmek için ne yapmalıyım? Nasıl kendimi kabul edebilirim? Bunu başarmak için ne tür adımlar atmalıyım? Herhangi bir öneriniz olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Kendimi Sürekli Olarak Eleştiriyorum, Nasıl Kabul Edebilirim?

Kendini eleştirmek, herkesin zaman zaman yaşadığı bir durumdur. Ancak bazen sürekli eleştiriye maruz kalmanın negatif sonuçları olabilir. Böyle durumlarda, kendini kabul etmeyi öğrenmek iyi bir çözüm olabilir. Bu makalede, kendini sürekli eleştiriyorsanız nasıl kendinizi kabul edebileceğinizi öğrenmeye çalışacağız.

Kendini Kabul Etmek İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Kendini kabul etmek, öz güveninizi arttırabilir ve sürekli eleştiriyi azaltabilir. Birincil olarak, kendinizi hedef almaktan vazgeçin ve kendinizi sevmeye başlayın. İçsel özelliklerinizi ve başarılarınızı kabul etmeye özen gösterin ve kendinizi başkalarıyla karşılaştırmamaya çalışın. Kendinizi kabul etmek için ayrıca, zorluklarınızı kabullenin. Öfke, üzüntü veya utanç duygularınızın olmasını kabul edin ve bu duygularınızı güvende hissedebileceğiniz ortamlarda ifade etmeye çalışın.

Kendimi Daha İyi Kabul Etmek İçin Ne Yapabilirim?

Kendinizi daha iyi kabul etmek, sürekli olumsuz eleştirilerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Bunun için, olumlu düşünmeyi öğrenmeye çalışın. Olumsuz eleştirilerinizi olumluya çevirmeye çalışın ve kendinize olumlu mesajlar göndermeye çalışın. Ayrıca, kendinizi ödüllendirmeyi de deneyebilirsiniz. Başarılarınızı ve başarılarınızı kutlamayı deneyin, çünkü bu, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Kendimi Kabul Etmek İçin Nasıl Yardım Alabilirim?

Kendinizi kabul etmek için, her zaman profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. Bir psikologla ya da terapistle konuşmak, sizi desteklemek ve sürekli olarak kendinizi eleştirme alışkanlığınızı azaltmaya yardımcı olmak için size yardımcı olabilir. Ayrıca, arkadaşlarınızdan, ailenizden veya diğer güvenilir kişilerden destek almak da faydalı olabilir.

Kendini sürekli olarak eleştiriyorsanız, kendinizi kabul etmeyi öğrenmek iyi bir başlangıç noktası olabilir. Kendinizi kabul etmek, öz güveninizi arttırır ve sürekli olumsuz eleştirilerinizi azaltabilir. Kendinizi kabul etmek için, kendinizi hedef almaktan vazgeçin, kendinizi sevin ve zorluklarınızı kabullenin. Ayrıca, olumlu düşünmeyi öğrenin, kendinizi ödüllendirin ve yardım almayı deneyin.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü