Korkularım Beni Yönetiyor, Nasıl Kurtulabilirim

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

Kendimi korkularım tarafından tehdit edilmiş gibi hissediyorum ve bunun karşısında nasıl direnebileceğimi bilmiyorum. Her zaman endişeli, kaygılı ve kontrolsüz hissediyorum. Bazen bu korkularımın beni zorladığını hissediyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bunların beni yönetmesine izin vermiyorum, ancak bu korkuların nasıl kontrol altına alınacağını bilmiyorum.

Sorunlarımın üstesinden gelmek için herhangi bir çözüm yolu arıyorum. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi duymak istiyorum. Diğer insanların benzer durumlarla nasıl başa çıktıklarını öğrenmek istiyorum. Korkularımın kontrolünü geri almak için kapsamlı bir plan oluşturmama yardımcı olacak herhangi bir fikriniz varsa lütfen paylaşın.

Çok teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
19,591
1,247
112
Korkularım Beni Yönetiyor, Nasıl Kurtulabilirim?

Korkular, insanların yaşamlarını etkileyen etkenlerdir. Korku, sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da çoğu zaman kontrol altında tutar. Korkularınızın sizi nasıl yönettiğini fark ederseniz, korkularınızın sizi nasıl kontrol ettiğinin farkına varmalısınız. Sonra, korkularınızı nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenmeli ve bunu uygulamaya başlamalısınız.

Korkularımızın Kaynağı Ne?

Korkularımızın kaynağı, geçmiş yaşantılarımızdan, çevremizden, medyadan ve toplumsal baskılardan kaynaklanır. Bu kaynaklardan gelen korkular, bazen farkında bile olmadan zihinlerimizde tutulur. Özellikle geçmiş yaşantılarımızdan gelen korkular, çoğu zaman bugünkü yaşamımızı etkiliyor.

Korkularımızın Nasıl Kontrol Altına Alınabileceği?

Korkularımızın kontrol altına alınmasının en iyi yolu, çoğu zaman onların kaynağını bulmaktır. Geçmiş yaşantılarınızı anlamaya çalışın, toplumsal baskıları ve medya etkilerini fark edin ve bunların size nasıl etkilediğini anlayın. Korkularınızın kaynağını fark ettiğinizde, korkularınızın sizin üzerinizde ne kadar etkili olduğunu görebilirsiniz.

Korkularınızın kontrol altına alınmasının önündeki engelleri de ortadan kaldırmak önemlidir. Bu, sizi sizden uzaklaştıran her şeyi ortadan kaldırmak ve korkularınızla yüzleşmek anlamına gelir. Korkularınızın neden olduğu olumsuz düşünceleri teşhis etmeniz, onlara karşı mücadele etmeniz ve korkularınızla yüzleşmek için gerekli cesareti göstermeniz gerekir.

Korkularımı Yenmek İçin Ne Yapmalıyım?

Korkularınızı yenmek için, korkularınızın kontrol altına alınmasının yanı sıra, korkularınıza karşı güçlenmeniz gerekmektedir. Korkularınızın kontrol altına alınmasının ardından, korkularınıza karşı güçlü bir tutum geliştirmelisiniz. Böylece, korkularınızla başa çıkabilecek güç ve cesareti kazanabilirsiniz.

Korkularınızla başa çıkmak için, özellikle daha önce yaşadığınız korkuların benzerlerini başarıyla aşmaya çalışın. İlk başta korkunç olarak görünen bir şeye karşı cesaretinizi geliştirmek için, korkularınızın üstesinden gelmeyi denemelisiniz. Çoğu zaman, korkularınızın üstesinden gelerek, korkularınızın kontrolünü kazanabilirsiniz.

Korkularımın Kontrolünü Nasıl Devam Ettirebilirim?

Korkularınızın kontrolünü devam ettirmek için, öncelikle korkularınızın kaynağını bulmak ve korkularınızla başa çıkmaya çalışmak gerekir. Daha sonra, korkularınızın kontrolünü devam ettirmek için, düzenli olarak kendinizi kontrol etmeye ve korkularınızla başa çıkmaya çalışın.

Korkularınızın kontrolünü devam ettirmek için, rahatlatıcı egzersizler yapın veya meditasyon yapın. Ayrıca, korkularınızla başa çıkmanın yollarını arayın ve yaşadığınız korkuların üzerinizdeki etkisini azaltmak için gerekli önlemleri alın.

Korkularımızın kontrolünü devam ettirmek için, kendimizi sürekli olarak kontrol etmemiz ve korkularımızla başa çıkmaya çalışmamız gerekir. Korkularımızın kontrolünü devam ettirmek için, zihnimizi açık tutmalı ve her gün korkularımızla başa çıkmaya çalışmalıyız.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü