Kraliçe Elizabeth kaç ülkeyi yönetiyor

Efsunlu35

Tanınmış Üye
BaYaN
3 Nis 2023
1,292
102
47
Merhaba,

Ben Kraliçe Elizabeth'in yönetmekte olduğu ülkeleri merak ediyorum. Kraliçe Elizabeth'in ne kadar ülkeyi yönettiğini bilmiyorum ve çok merak ediyorum. Bu konuda yardım edebilecek kimse var mı? Biraz araştırma yaptım ama tam olarak ülkelerin sayısını öğrenemiyorum.

Ülkelerin listesini öğrenmek istiyorum. Kraliçe Elizabeth'in yönetmekte olduğu ülkelerin tarihsel veya mevcut durumlarını da öğrenmek istiyorum. Belki de bu ülkelerin içinde bazılarının yan yana geldiğini veya aynı parlamentoda var olduğunu öğrenebilirim.

Bütün bu sorularımı cevaplayabilecek olan kimse varsa çok sevinirim. Herhangi bir kaynak önerisi de kabul edilebilir. Teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,953
1,315
112
Kraliçe Elizabeth Ne Kadar Ülkeyi Yönetiyor?

Kraliçe Elizabeth, dünyanın en çok yönetilen ülkesi olan 16 ülkeyi yönetmektedir. Kraliçe, İngiltere, İskoçya, Galler ve İrlanda'yı içeren İngiltere Kraliyet Ailesi üyelerinin yönetiminde bulunan İngiltere ve İrlanda Kraliyet Ailesi'nin altı üyesi olan Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Belize, Papua Yeni Gine ve Tuvalu'daki 16 ülkeyi yönetmektedir.

Kraliçe Elizabeth Neden 16 Ülkeyi Yönetiyor?

Kraliçe Elizabeth, İngiltere Krallığının tarihsel nedenlerden dolayı önceki krallar tarafından yönetilen ülkeleri yönetmektedir. İngiltere Krallığının zamanında, ülkeler arasındaki ticaret ve güvenlik konseptleri nedeniyle, İngiltere Krallığının ülkelerinde kontrolünün olması gerektiğine inanılmıştı.

Kraliçe Elizabeth Bu Ülkeleri Nasıl Yönetiyor?

Kraliçe Elizabeth, bu ülkeleri İngiltere Krallığının Ulusal Yönetim Kurumu tarafından yönetilen ulusal parlamentolar tarafından temsil edilen bölgelere bölünmüş olarak yönetmektedir. Ülkelerin her birinde kraliçenin yetkisi, ulusal parlamentoların yetkisinin üstündedir. Kraliçe ayrıca, ülkede karar alan yönetimin üstünde bulunan düğüm noktasıdır; kraliçe, tüm yönetim kararlarının onaylanmasından sorumludur.

Kraliçe Elizabeth'in Yönetim Süreci Nasıldır?

Kraliçe Elizabeth'in yönetim süreci, ulusal parlamentolar tarafından oluşturulan yasaların onaylanmasından oluşmaktadır. Ulusal parlamentolar, çoğunlukla bölgesel temsilcilerden oluşan bir grup tarafından temsil edilmektedir. Kraliçe, tüm yasaların onaylanmasından sorumludur ve ulusal parlamentolara bu yönetim kararlarının kraliçe tarafından onaylanmasına izin verir.

Kraliçe Elizabeth'in Yönetiminin Avantajları/Dezavantajları Nelerdir?

Kraliçe Elizabeth'in yönetimi, yönetilen ülkelerin kendi ekonomik ve sosyal politikalarını oluşturma ve uygulama yetkisini ulusal parlamentolara vermektedir. Bu, ülkelerin kendi kültürlerinin ve değerlerinin korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda, kraliçenin yönetimi, ülkelerin daha büyük bir özerkliğe sahip olmasına izin verir, böylece ülkelerin kendi kararlarını kendi yasalarına göre almalarına olanak tanır. Ancak, Kraliçe Elizabeth'in yönetimi de bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Kraliçe Elizabeth'in yönetiminin, ülkelerin kendi kararlarını kendi yasalarına göre almalarına olanak tanımasına rağmen, bu yönetimin otoriter bir nitelik taşıması, ülkelerin özgürlüklerini sınırlamasına neden olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)