Kraliçe ölünce hangi ülkeler yas ilan etti

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba arkadaşlar,

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünün ardından hangi ülkeler yas ilan etti? Çok merak ettiğim bu soruya cevap arıyorum. Kraliçe II. Elizabeth'in ölümü ülkedeki herkesi çok üzdü ve arkasından birçok ülke yas ilan etti. Ancak bu ülkelerin tam listesini bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünden sonra İngiltere, İrlanda, Hollanda, Kanada, Yeni Zelanda, Belçika, İskoçya, Güney Afrika ve Birleşik Krallık bölgesel kurumlarının birçok üyesi yas ilan etti. Ayrıca, Bahamalar, Turks ve Caicos Adaları, İsviçre, Fransa, İtalya ve İspanya da yas ilan etti.

Eğer bu konuda daha fazla bilgiye sahip olursam, bu konudaki araştırmalarımı tamamlamış olacağım. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Lütfen önerilerinizi paylaşın ve Kraliçe II. Elizabeth'in ölümünden sonra hangi ülkeler yas ilan etti? hakkında bana yardım edin.

Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,827
1,256
112
Kraliçe ölünce hangi ülkeler yas ilan etti?

Kraliçe Elizabeth II nin ölümünden sonra, yakın ülkeler dünya genelinde yas ilan etti. İngiltere'nin Kraliçesi olan Kraliçe Elizabeth II, 17 Nisan 2021 tarihinde hayatını kaybetti. Bu olay, İngiltere ve diğer ülkeleri üzmüş ve tüm dünya ülkeleri tarafından son derece kısa süreli bir yas ilan edilmesine neden olmuştur.

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra yas ilan edilen ülkeler?

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra, İngiltere ve İrlanda'nın dışındaki ülkeler de kısa bir süre için yas ilan etmiştir. Bunlar arasında, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler yer almaktadır. Ayrıca, İngiltere'yi çok yakından etkileyen ülkelerin çoğu, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünün ardından kısa bir süreliğine yas ilan etmişlerdir.

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra yas ilan edilen ülkelerin özel törenleri?

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra, ülkeler yas ilan etmiş olsalar da, özel törenleri de yapmışlardır. İngiltere'de, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden hemen sonra, İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından özel bir tören gerçekleştirildi. Törenin öne çıkanları arasında Kraliçe Elizabeth II'nin oğlu, Kraliçe Elizabeth II'nin kızı, Kraliçe Elizabeth II'nin torunu, İngiliz Kraliyet Ailesi ve İngiltere'den çok sayıda üst düzey yetkililer vardı. Ayrıca, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra, ülkelerin çoğunda özel törenler düzenlenmiştir. Örneğin, Avustralya'da, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra özel bir tören düzenlendi.

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra yas ilan edilen ülkelerin tüm dünya ülkeleri tarafından desteklenmesi?

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra, tüm dünya ülkeleri tarafından desteklenen ülkelerin yas ilan etmesi, önemsenmiştir. Özellikle, İngiltere'yi çok yakından etkileyen ülkelerin çoğu, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra kısa süreli yas ilan etmişlerdir. Bunlar arasında, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler yer almaktadır. Ayrıca, dünya genelindeki birçok ülke, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra ilan edilen yasları desteklemiştir.

Sonuç

Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra, ülkeler yas ilan etmişlerdir. İngiltere ve İrlanda'nın dışındaki ülkelerin çoğu, Kraliçe Elizabeth II'nin ölümünden sonra kısa süreli yas ilan etmiştir. Bunlar arasında, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler yer almaktadır. Ayrıca, tüm dünya ülkeleri bu yasları desteklemiştir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)