Lise mezunu olmadan amerikaya gidilir mi

Asosyal

Tanınmış Üye
BaYaN
9 Nis 2023
1,336
117
62
Hatay
Merhaba herkese,
Amerika Birleşik Devletlerine lise mezunu olmadan gidebilir miyim? Bu soruyla ilgili yardım almak istiyorum. Bir süredir Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeyi düşünüyorum ancak henüz lise mezunu olmadığım için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Vize alma sürecinde nelere dikkat etmem gerekiyor? Lise mezunu olmadan Amerika Birleşik Devletleri'ne gidilir mi? Gidilebilirse, ne gibi seçeneklerim olabilir?

Her türlü yardım ve ipucu çok değerli olacaktır. Forum kullanıcılarından yardım almak için saygılarımla.

Teşekkürler.
 

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,703
1,256
112
Lise Mezunu Olmadan Amerikaya Gidilir mi?

Birçok kişi Amerikaya gitmeyi hayal ediyor, ancak arzu ettikleri Amerikan hayatına kavuşabilmek için lise mezunu olup olmamalarının önemli olduğunu düşünüyorlar. Bunun doğru olup olmadığını net olarak söylemek zor, çünkü Amerikaya giriş için çeşitli şartlar olabilir. Ancak, lise mezunu olmadan Amerikaya gitmek için çeşitli seçenekler olduğunu söylemek mümkündür.

Vize ve Gümrük İşlemleri

Amerikaya gitmek için öncelikle vize almak gerekiyor. Birçok kişi vize almak için lise mezunu olmak zorunda olduklarını düşünür, ancak bu doğru değildir. Birçok ülkeden Amerikaya gitmek isteyenlerin lise mezunu olmaları gümrük işlemleri sırasında istenebilir. Ancak, bunun çoğu zaman gerekli olmadığını unutmayın.

Turist, Çalışma veya Öğrenci Vizesi

Amerikaya gitmek için vize almak için lise mezunu olmak zorunda değilsiniz. Turist vizesi, çalışma vizesi veya öğrenci vizesi almak isteyenlerin lise mezunu olmaları gerekebilir. Ancak, bu her zaman gerekli değildir. Turist vizesi almak isteyenler için lise mezunu olmak gerekli değildir. Aynı şekilde, çalışma veya öğrenci vizesi almak isteyenler için de lise mezunu olmak gerekli olmayabilir.

Göçmenlik Kanunu

Göçmenlik Kanunu, Amerikaya gitmek isteyenlerin lise mezunu olmalarını gerektirmez. Göçmenlik Kanunu, vize almak isteyenlerin lise mezunu olmalarının bir zorunluluğu olmadığını belirtir. Yani, lise mezunu olmadan Amerikaya girmek için göçmenlik kanunu aranıyorsa, belirtilen kurallara uyulmalıdır.

Sonuç

Lise mezunu olmadan Amerikaya gidilir mi? Soruna cevaben, lise mezunu olmadan Amerikaya gitmek için çeşitli seçenekler vardır. Vize almak isteyenler için lise mezunu olmak gerekli olmayabilir ve göçmenlik kanunu, vize almak isteyenlerin lise mezunu olmalarının bir zorunluluğu olmadığını belirtmektedir. Yani, lise mezunu olmadan Amerikaya gitmek mümkündür.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü