Lokum gibi kuzu şiş nasıl yapılır

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba arkadaşlar,

Lokum gibi kuzu şiş yapmak için ne tür malzemeler ve nasıl bir yöntem uygulanmalı? Bende bu tarif arıyorum ve bu konuda yardımınızı istiyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Kuzu şişi yapmak için, et makarna ya da kırmızı et gibi et ürünleri, soğan, taze biber, karabiber, zeytinyağı, domates, tuz ve karabiber gibi baharatlar gibi malzemeler kullanılabilir. Öncelikle etler temizlenir, çok ince kıyılır ve soğanlar, biberler ve diğer baharatlar ile karıştırılır. Son olarak bu karışım et parçalarının içine doldurulur ve haşlanır. Lokum gibi kuzu şişler yemek için hazır hale geldiğinde, etin yanına pilav, salata veya közlenmiş sebzeler gibi yan ürünler ile servis edilebilir.

Bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar varsa, lütfen paylaşacakları bilgileri bana iletsinler. Böylece lokum gibi kuzu şişlerinin nasıl yapılacağını öğrenebilirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Lokum gibi Kuzu Şiş Nasıl Yapılır?

Kuzu şiş, lokum gibi lezzetli ve şekilli bir yemektir. Bu lezzetli et yemeği, dünyanın her yerinde sevilerek pişirilmektedir. Lokum gibi kuzu şiş, her yemeğin lezzetini arttıracak şekilde pişirilir. Kuzu şişinin nasıl pişirileceğini öğrenmek için, bu makaleyi okuyun.

Malzemeler

Kuzu şişinin pişirilmesi için gerekli malzemeler şunlardır:

* 1 kg kuzu but
* 1 yemek kaşığı tuz
* 1/2 yemek kaşığı biber
* 2 közlenmiş soğan
* 2-3 diş sarımsak
* 2 yemek kaşığı domates salçası
* 1 yemek kaşığı karabiber
* 1 yemek kaşığı zeytinyağı
* 1/2 yemek kaşığı kimyon

Hazırlanması

1. Kuzu butu iyi bir şekilde yıkayın ve küçük parçalara ayırın.

2. Küçük parçaları bir kaba alın ve tuz, biber, sarımsak, domates salçası, karabiber, kimyon ve zeytinyağı ile karıştırın.

3. Karışımı iyice karıştırın ve et parçalarının her tarafının bu karışımla kaplı olduğundan emin olun.

4. Et parçalarını, önceden ısıtılmış bir tavaya veya fırına koyun.

5. 30-45 dakika içinde kuzu şişiniz pişmiş olacaktır.

Servis Yapılması

Kuzu şiş piştikten sonra, servis tabağında sıcak olarak sıcak servis yapılır. Kuzu şiş servise hazırlanırken, üzerine maydanoz, limon veya diğer sebzeler eklenebilir. Seçilen sebzeler ile servise hazırlanmış olan kuzu şiş, çok lezzetli ve şekilli bir et yemeği olarak servis edilebilir.

Sonuç

Kuzu şiş, lokum gibi lezzetli ve şekilli bir et yemeğidir. Kuzu şişinin pişirilmesi için gerekli malzemelerin hazırlanması, et parçalarının karışımla kaplı olması, pişirme süresi ve servis yapılması gibi basit adımları izleyin. Et yemeği servis edildiğinde, çok lezzetli bir et yemeği olarak servise hazır olacaktır.