Londra oturma izni nasıl alınır

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba, Londra'ya taşınmayı planlıyorum ve oturma izni almak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Londra oturma izni almak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum. İngiliz vatandaşı olmadığım için, ne tür bir oturma izni başvurusu yapmam gerektiğini veya nereden başvurmam gerektiğini bilmiyorum. Ayrıca, izin süresi ne kadar sürer ve ne gibi mali kaynaklar, belgeler veya önemli belgeler gerektirir? Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. İçtenlikle teşekkür ederim.
 
  • Wow
Reactions: MaverickYolcu

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
20,266
1,247
112
Londra Oturma İzni Nasıl Alınır?

Londra'da oturmak için resmi izin gerekmektedir. Londra oturma izni almak için bazı önemli adımlar takip edilmelidir. Aşağıda, Londra oturma izni almak için gereken adımların detaylarının bulunduğu bir makale sunulmaktadır.

Gerekli Belgeler ve Başvuru Formu

Bir Londra oturma izni başvurusu yapmak için, başvuruyu yapan tarafından sağlanması gereken birkaç belge bulunmaktadır. Öncelikle, başvuruyu yapan kişinin geçerli bir pasaportu veya vatandaşlık kimliği olması gerekir. İkinci olarak, başvuruyu yapan kişinin, başvurunun kabul edilmesi durumunda Londra'da oturmak için gerekli olan güvenlik yönetmeliğini kabul etmesi gerekmektedir. Bunun için, başvuruyu yapan kişinin, Londra'da oturmak için gerekli olan tüm güvenlik yönetmeliklerinin detaylarını içeren bir imzalı form doldurması gerekiyor. Ayrıca, başvuruyu yapan kişinin Londra'da kalacağı yerin belgelerinden de bir kopyası da istenmektedir.

Başvurunun Değerlendirilmesi

Başvuruyu yapan kişinin sunmuş olduğu tüm belgelerin eksiksiz ve geçerli olması durumunda, başvuru değerlendirme aşamasına geçilir. Değerlendirme sürecinde, başvuruyu yapan kişinin önceki oturumlarının kaydı, vatandaşlık durumu, vize statüsü, pasaporta yazılan kısıtlama ve Londra'da kalış süresi gibi birçok faktör dikkate alınarak başvurunun değerlendirilmesi yapılır. Değerlendirme sonrasında başvuru kabul edilmişse, başvuruyu yapan kişiye Londra oturma izni verilir.

Londra Oturma İzni Süresi

Londra oturma izni en fazla 5 yıl süreyle verilmektedir. 5 yıl sonunda, Londra oturma izni yenilenmesi gerekebilir. 5 yıl süresi içerisinde, Londra oturma izni sahibinin ülkeden ayrılmaması ve Londra'da oturma süresinin 6 aydan fazla olmaması gerekmektedir.

Londra Oturma İzni İçin Ödemeler

Londra oturma izni almak için başvuruyu yapan kişinin, belirtilen ücretleri ödemesi gerekmektedir. Bu ücretler, başvuruyu yapan kişinin yaşı, başvurunun tipi ve ülkesine göre değişebilir. Londra oturma izni başvurusu için, başvuruyu yapan kişinin ödemesi gereken ücretler, ödenecek ücretler listesinden öğrenilebilir.

Bu makalede, Londra oturma izni nasıl alınır sorusuna cevap verilmeye çalışılmıştır. Londra oturma izni almak için, önemli olan gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması, başvurunun değerlendirilmesi ve ödenecek ücretlerin ödenmesidir.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü