Madame Bovary sonu nasıl bitiyor

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba herkese,

Madame Bovary adlı kitabın sonu hakkında bilgi almak istiyorum. İlk olarak, kitabın sonuna ne olduğuna dair bir fikir edinmek istiyorum. Kitabın sonu hakkında bana yardım edebilecek herhangi birisi var mı? Kitabın sonu hakkında nereden bilgi edinebilirim? Lütfen yardım edin. Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Madame Bovary Sonu: Ne Olmuştur?

Madame Bovary, Gustave Flaubert'in 1856 yılında yayımlanan Fransız edebiyatının klasiklerinden biri olarak kabul edilen romanıdır. Roman, Fransa'daki 19. yüzyılda orta sınıf bir çiftçinin karısı olan Emma Bovary'nin hayallerinin ve arzularının kötü sonuçlarını anlatır.

Madame Bovary Sonu Neye Dayanıyor?

Madame Bovary, Emma Bovary'nin hayallerini ve arzularını takip etmesi sonucu kötü sonuçlarla sonuçlanır. Emma, geleneksel orta sınıf hayatının sıkıcılığından kurtulmak ve üst sınıf hayatının zevklerine ulaşmak için borçlanır ve aşırı harcama yapar. Emma, hayatının çoğunu yaşamış olduğu kasabada kalırken, Paris'teki yaşam tarzının hayalini kurar ve hayallerinin arkasından koşmaya çalışır. Emma'nın arzuları, kocaları Charles Bovary ile olan ilişkisi üzerinden çok kötü sonuçlar doğurur.

Madame Bovary Sonu Nasıldır?

Madame Bovary, kötü sonuçlara neden olan Emma'nın sonuçlarının acımasızca ortaya çıkmasıyla sona erer. Emma, borçlarını ödemek için ölümcül bir ilaç alarak intihar eder. Emma'nın ölümü, Charles'ın acısını arttırır ve uzun süre arkasından ağlamasını sağlar. Emma'nın ölümü, kasabada büyük bir sarsıntıya neden olur ve Charles, Emma'nın arkasından hiçbir zaman eski hayatına geri dönmekten başarılı olamaz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)