Marka yönetimi nedir ne iş yapar

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba, marka yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Ne olduğunu, ne işe yaradığını ve bunu nasıl uygulayacağımı öğrenmek istiyorum. Marka yönetimi konusunda deneyimli olanların fikirlerini ve tavsiyelerini duymak isterim. Lütfen marka yönetiminin ne olduğunu, bunu nasıl uygulayacağımı ve ne işe yaradığını öğretin bana. Deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Like
Reactions: RüyaGemisi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Marka Yönetimi Nedir?

Marka yönetimi, ticari bir kuruluşun imajının ve itibarının korunmasının ve geliştirilmesinin planlanması ve yönetilmesi olarak tanımlanır. Marka yönetimi, firmanın iletişim stratejileri, ürünleri, hizmetleri, tüketici deneyimleri, tanıtım stratejileri ve diğer aktivitelerinin arasında örtüşmeyi sağlamak için planlanan bir kompleks süreçtir. Marka yönetimi stratejileri, firmanın müşterileriyle ilişkisini geliştirmek için kullanılan tüm araçları içerir.

Marka Yönetimi Ne İş Yapar?

Marka yönetimi, firmanın ticari ürünleri, hizmetleri ve diğer varlıklarının değerini arttırmak için gerekli olan planlamayı ve yönetimi gerçekleştirir. Bir marka yönetimi stratejisi, firmanın ürün ve hizmetlerinin, müşterilerinin beklentilerini karşılamasını sağlamak için gerekli olan kurumsal iletişim, pazarlama, satış ve diğer aktivitelerin uyumunu sağlar. Marka yönetimi, müşterilerin kalıcı ilişkiler kurmalarını ve markaya sadık kalmalarını sağlamaya odaklanır.

Marka yönetimi, bir markanın itibarının korunmasını ve geliştirilmesini sağlamak için çeşitli ticari ve pazarlama stratejileri, ürün ve hizmetleri hakkında bilgi vermek, müşteri iletişimini arttırmak, müşteri deneyimlerini geliştirmek, farklı tüketici segmentlerine hitap etmek ve markanın ticari ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak gibi çalışmaları içerir.

Bir marka yönetimini başarılı bir şekilde uygulamak için, bir markanın arz ettiği ürün ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak arttırmak, müşteri desteğini geliştirmek, ürünlerin satışlarını arttırmak ve markanın itibarını arttırmak, markanın ürünlerini ve hizmetlerini farklı pazarlara yaymak, müşteri iletişimini arttırmak ve markanın karşılaştığı her türlü fırsatı değerlendirmek gibi çalışmalar gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler

Marka Yönetimi, Planlama, Yönetim, Strateji, İletişim, Pazarlama, Satış, Tüketici Deneyimleri, Tanıtım Stratejileri.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)