Osmanlı şerbeti nasıl yapılır

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba arkadaşlar, Osmanlı şerbeti nasıl yapılır? sorusuna cevap arıyorum. Benim için çok önemli olan bu konuda yardım istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve bu tarz Osmanlı tarzındaki tatlılardan özellikle hoşlanıyorum. Ne yazık ki, bu tarz tatlıların nasıl yapıldığını bilemiyorum. Bana verebileceğiniz yardımlar için çok minnettar olacağım.

Osmanlı şerbeti, meyve suları ve şekerle hazırlanan tatlı bir içecek. Osmanlı şerbeti, geleneksel olarak kaynatılmış meyve suları ve şekerin karışımı ile yapılır. İçerisinde meyve suyu, limon suyu, şeker, tarçın veya nane gibi aromalar da eklenebilir. Bu tarz tatlıların hazırlanışının çok basit olduğunu biliyorum ancak bu konuda pratik bilgim yok.

Bu konuda bana yardım edebilecek olanlar varsa çok minnettar olacağım. Sizlere tekrar çok teşekkür ediyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,291
1,256
112
Osmanlı Şerbeti Nasıl Yapılır?

Osmanlı şerbeti, klasik bir Türk tatlısıdır. Bu meşhur tatlı, hafif, nefis ve çok lezzetli. Osmanlı şerbeti, Türk mutfağına özgü bir kurabiye ve sütlü tatlı arasında karışımından oluşan basit bir tarif. Kolayca evde yapılabilir ve lezzetli bir şerbet elde etmek için çok az hamur işlemi gerektirir. Siz de evinizde kolayca Osmanlı şerbeti yapmak için bu tarifi kullanabilirsiniz.

Malzemeler

- 1 paket kabartma tozu
- 1 su bardağı şeker
- 1 su bardağı sıvı yağ
- 1 paket vanilya
- 2 yumurta
- 2,5 su bardağı un
- 2 tatlı kaşığı tarçın

Hazırlanışı

1. İlk olarak, bir kaseye unu koyun ve tarçını ekleyin.

2. Yumurtaları bir kasede çırpın ve un karışımına ekleyin.

3. Şekeri, vanilyayı ve sıvı yağı ekleyin ve karıştırın.

4. Kabartma tozu ekleyin ve karıştırın.

5. Hamur kıvamını elde etmek için, biraz su ekleyin.

6. Hamuru, çok ince bir zıbına gelecek kadar geniş bir yüzeye alın.

7. Fırçayla, üstüne sıvı yağ sürün.

8. Hamurun üzerine küçük parçalar koparın ve küçük yuvarlak şerbetler elde edin.

9. Açık bir tencereye şerbetleri dizin ve pişirin.

10. Osmanlı şerbeti servis yapın.

Evde kolayca Osmanlı şerbeti yapmak için, bu tarifi kullanabilirsiniz. Bu tarif, lezzetli, hafif ve nefis bir Osmanlı şerbeti elde etmenize yardımcı olacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)