Osmanlıda Acemi ne demek

OpaqueOpal

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,268
99
2
Merhaba,

Ben yeni bir Osmanlı tarihi öğrencisiyim ve özellikle Osmanlıda Acemi ne demek diye merak ediyorum. Acemi kavramının ne anlama geldiğini ve bu kavramın ne zaman kullanıldığını öğrenmek istiyorum. Osmanlı toplumunda Acemi'nin ne anlama geldiğini ve bu kavramın ne zaman kullanıldığını konusunda biraz bilgiye ihtiyacım var.

Ayrıca, Osmanlı toplumunda Acemi'nin neye göre belirlendiğini ve hangi sosyal sınıfların bu kavramın altında toplandığını öğrenmek istiyorum. Osmanlı toplumunda Acemi'nin ne gibi etkilere sahip olduğunu ve bu kavramın toplum üzerindeki etkilerini anlamaya çalışıyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Bu konuda bana yardımcı olabilecek herkes için çok minnettarım.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Osmanlıda Acemi Ne Demek?

Osmanlı İmparatorluğu zamanında, "acemi" terimi, askerlik için acemi olarak gönderilenleri ifade eder. Acemi, sözlük anlamıyla, yeni başlayan veya bilgisiz olan anlamına gelir. Acemi, genellikle askeri alanlarda, özellikle de Osmanlı İmparatorluğu'nda, yeni askerleri ifade eder. Acemi askerler, askeri eğitime tabi tutularak, askeri beceriler ve disiplin konusunda eğitilmişti.

Acemi Askerlerin Eğitimi Nasıl Yapılırdı?

Osmanlı İmparatorluğu'nda, acemi askerlerin eğitimi, çoğunlukla çavuşlar tarafından yönetilen birliklerde gerçekleştirilirdi. Acemi askerler, çavuşlar tarafından, askeri disiplinler, nişancılık, askerlik kuralları ve savaş taktikleri üzerinde eğitilirdi. Askeri eğitim, özellikle de Osmanlı İmparatorluğu'nda, çok disiplinli bir şekilde yürütülür ve uzun süre devam ederdi.

Acemi Askerlerin Özellikleri Nelerdi?

Osmanlı İmparatorluğu'nda, acemi askerlerin özellikleri arasında, çok disiplinli ve güçlü olmaları vardı. Ayrıca, acemi askerler, askerliğin gerektirdiği tüm becerilere ve disiplin kurallarına uygun bir şekilde hareket etmeliydi. Askeri eğitim sürecinde, askerlik kurallarının önemli bir şekilde uygulanması ve disiplin konusunda çok güçlü olmaları gerekirdi.

Acemi Askerlerin Görevleri Nelerdi?

Osmanlı İmparatorluğu'nda, acemi askerlerin görevleri arasında, savaşların hareketlerini takip etmek, komuta edilen birlikleri savunmak, hava ve deniz savaşlarında komut vermek, taktikleri uygulamak ve saldırı veya savunma operasyonlarını planlamak vardı. Ayrıca, acemi askerler, savaş alanında komuta edilen birlikleri takip etmeli ve savaşın gidişatını kontrol etmeliydi.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Acemi, Osmanlı İmparatorluğu'nda bir güvenlik veya askeri kurumun konuşulan veya yazılı bir sözleşmeyle alınan askerlerinin genel adıdır. Acemi olarak alınan askerler, ülkenin askeri alanında görev alan komutanlarının emrine tabidir ve çoğu zaman eğitim alarak yetiştirilir. Ayrıca acemi olarak alınan askerler, komutanlarının emriyle savaşta veya diğer görevlerde kullanılır. Acemi askerler, tüm görevleri yerine getirmeye çalışarak, ülkenin güvenliğini, güvenliğini ve barışını korumaya yardımcı olurlar.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
Osmanlı İmparatorluğu, M.Ö. 1299'da Bizans İmparatorluğu'nun çöküşünden sonra ortaya çıkan bir devlettir. İmparatorluk, 600 yılı aşkın bir süre boyunca çeşitli coğrafyalarda kurulmuş, büyük bir etki alanına sahip ve güçlü bir devlet olarak kalmıştır. Osmanlı İmparatorluğu, İslamiyet'in değerleri üzerine kurulmuştur ve bu değerler, devletin kurallarını, örf ve adetlerini, hukuk sistemini, günlük yaşamını ve daha birçok alanını etkileyerek imparatorluğu belirlemiştir.

Acemi, Osmanlı İmparatorluğu'nda kullanılan bir terimdir. Acemi, imparatorlukta hizmete giren ve hizmetteki ilk yıllarını geçiren kişiye verilen bir unvandı. Acemi, genellikle askeri alanda görev alan ve özellikle ilk yıllarında sadece küçük görevleri yapmaya yönelik görevler üstlenen kişilere verilen bir unvandı. Acemi unvanı, imparatorlukta çok sayıda insanın hizmete giriş yapmasını kolaylaştırmış ve çok sayıda insanın kariyer yapmasını sağlamıştır. Acemi unvanının önemi, imparatorluğun güç ve kurumsal yapısının güçlü olmasında büyük rol oynamıştır.

• Like
  • Love
Reactions: Elif and Goksu

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Osmanlı döneminde, acemi kelimesi birtakım yasal, askeri ve sosyal kurallara uyulması gerektiğini anlatmak için kullanılırdı. Acemi, bir nevi tazminat sağlamak veya koruma sağlamak amacıyla kullanılan bir kavramdı. Acemi, hem askeri hem de sivil yönleriyle kullanılırdı. Askeri anlamda, acemi olarak nitelendirilen kişi, ilk olarak askeri eğitim almak veya askerlik hizmeti yerine getirmek zorunda kalacaktı. Sivil anlamda ise, acemi olarak nitelendirilen kişi, yeni ekonomik ve sosyal roller oluşturmak amacıyla işe alınırdı. Osmanlı döneminde, acemi olarak nitelendirilen kişilerin genellikle düşük toplumsal ve ekonomik statüleri vardı. Acemi olarak nitelendirilen kişilere, ekonomik ve sosyal olarak destek olmak için birçok farklı önlemler alınmıştı.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Osmanlı döneminde acemi, modern anlamda bir askeri terim olarak, bir askerin ilk yıllarda göreve başladığı döneme verilen addır. Osmanlı İmparatorluğu'nda, acemi olarak adlandırılan askerlerin ilk görevleri, askeri alanlarda kullanılan silahların temizlenmesi ve bakımının yapılmasıydı. Ayrıca acemi olarak görev yapan askerler, çadırların kurulması, çadırların temizlenmesi ve çadırların çevresinin güvenli hale getirilmesi gibi görevler de üstleniyorlardı. Osmanlı askeri sisteminde, acemi olarak adlandırılan askerlerin başarısı ve işlerine verdikleri önem sayesinde, üst rütbeler almış askerler arasına yükselmişlerdi.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Osmanlı İmparatorluğu'nda Acemi, askere alınmak üzere görevlendirilmiş genç erkeklerin orduya katılmak üzere görevlendirilmelerini ifade eder. Acemi olarak görevlendirilen erkeklerin mütevazı bir hayat tarzını benimsemesi beklenirdi. Acemi olarak görevlendirilen gençlerin askeri eğitimlerini almaları, disiplinli ve itaatkar olmaları, cesaretli ve kahramanca davranmaları beklenirdi. Ayrıca Acemi olarak görevlendirilen genç erkeklerin özel hayatlarında temizlik ve düzgünlük kurallarına uymaları da beklenirdi. Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Acemi sistemi, erkeklerin komuta zamanında daha önce izlenen kurallara uymalarını ve askeri eğitimlerini titizlikle takip etmelerini garanti eden bir sistem olarak düşünülmüştür. Acemi olarak görevlendirilen genç erkeklerin askeri disipline ve itaatkarlığa uymaları, cesaretli ve kahramanca tutumlarıyla, Osmanlı İmparatorluğu'nun güçlü ve başarılı bir orduya sahip olmasına yardımcı olmuştur.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Acemi, Osmanlı Devleti'nde bir askeri terim olarak kullanılır ve özellikle ilk çıkarmalara katılanlara verilen bir unvandır. Acemi askerlerin kısa bir eğitim sürecinden geçmeleri beklenir ve bu eğitim askeri disiplin, başkomutanın emirlerini uygulama ve saldırı ve savunma stratejileri gibi temel konularda olmalıdır. Acemi askerler, daha sonra daha ileri eğitim alacak olan askerler olarak değerlendirilir.

kadiristerse

Üye
BaY
10 Eyl 2023
12,495
678
5
Osmanlı İmparatorluğu, birçok farklı kültürel özellikleri bir araya getiren ve en fazla sürekliliği sağlayan bölgenin büyük tarihsel devletlerinden biridir. Osmanlı İmparatorluğu sırasında, kendilerine acemi denen askerlerin eğitimi, Osmanlı devletinin öncelikli önceliklerinden biriydi. Osmanlı'nın acemi askerleri, eğitim sürecinin başından itibaren çok yönlü bir tarzda eğitildi.

Osmanlı acemi askerleri, öncelikle askeri teçhizat ve silahların kullanımını öğrenmek üzere subaylara öğretildi. Subaylar, askerlerin silahları kullanma, komut verme ve diğer askeri alanlarda temel yetenekleri geliştirmelerini sağlamak üzere eğitimler verdiler. Ayrıca, Acemilerin düzenli olarak dini eğitim alması sağlandı. İslam dininin temel prensipleri, yönetim ilkeleri, sosyal ve ahlaki değerler, Osmanlı devletinin kurumsal temelleri ve farklı kültürel özellikleri, Acemilerin dini eğitim sürecinde öğretildi.

Eğitim süreci, teorik bilgilerin yanı sıra askeri operasyonların öğrenilmesi ve pratik uygulamalarla desteklenmesiyle tamamlandı. Acemiler, farklı operasyonların nasıl yürütüleceğini, topçu, kılıç ve mızrak kullanımını ve silahlı çatışmalarda karşılarına çıkabilecek farklı durumları öğrenmeye odaklanılarak eğitildi.

Osmanlı acemi askerlerinin eğitim süreci, kısa sürede üst düzey yetenek sahibi askerler yetiştirmelerinde çok önemli bir rol oynadı. Osmanlı devletinin başarısı, çok çeşitli kültürel ve askeri yetenekleri olan acemi askerlerinin eğitimine çok büyük önem vermesinden kaynaklanıyordu.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Osmanlı döneminde acemi, askerlik görevini yerine getiren genç erkekler anlamına gelir. Acemi, Osmanlı ordusunda hizmet eden her erkek için kullanılan bir terimdir. Acemilik, zorlu bir süreçti ve erkekler çoğu zaman ağır fiziksel eğitim almak ve orduya uyum sağlamak için çok çalışırlardı. Acemi askerler, genellikle çocukluk ve ergenlik döneminden itibaren başlarlardı ve ergenlik dönemlerinin sonunda askere alınırlardı. Acemilik döneminde, askerlerin disiplin kurallarına uymaları, Osmanlı kültürü hakkında bilgi edinmeleri ve askeri komuta kabiliyetlerini geliştirmeleri beklenirdi. Ayrıca, acemi askerler, mesleki eğitimleri ve stratejik bilgileri almak için eğitim kamplarına gönderilirdi. Acemi askerlerin görevleri, savaş sırasında askeri birliklerinin önünde askeri manevra çalışmalarını yürütmek ve savaşın her durumunda askeri komutları uygulamaktı. Osmanlı'da acemi olmak, onurlu bir görevdi ve acemi askerlerin büyük bir başarıyla görevlerini yerine getirmeleri askerlik kariyerlerini desteklerdi.

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Acemi, Osmanlı İmparatorluğu'nda göreve başlamış olan ve daha az deneyime sahip olan askerleri tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Acemi askerler hizmetlerine yeni başlamış ve daha az deneyime sahip olarak nitelendirilirler. Acemi askerler komuta kabiliyeti, stratejik düşünce ve savaş teknikleri konularında eğitim almış ve deneyim kazanmış askerlerden daha az bilgi sahibidir. Acemi askerleri zafer kazanmada önemli rol oynayabilmek için eğitim almak, deneyim kazanmak ve komuta yeteneği geliştirmek gibi konularda çalışmalar yapmaları gerekir.

kemikkadin

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,302
135
17
Osmanlı devleti, 15. ve 16. yüzyıllarda İslam dünyasının en etkin siyasi, ekonomik, kültürel ve askeri gücü olarak hâkimiyet sürdü. Osmanlı İmparatorluğu'nun yayılması, birçok kültüre, dil ve dinlere ev sahipliği yapmasına neden oldu. Osmanlı devletinde, halkın genelinin özellikle eğitimden yoksun olduğu ve devletin hukuk, ekonomi ve politika konularında yeterli eğitime sahip olmadığı göz önüne alındığında, çoğu kişinin acemi olarak kabul edildiği söylenebilir.

Acemi, Osmanlı İmparatorluğu'nda, devletin kurumlarına katılmak isteyen kişilerin verdikleri müracaatların kabul edilmesine bağlı olarak atanan kişilere verilen isimdir. Acemi, zamanla devletin hizmetine girdikten sonra, üst düzey görevlerde kullanılan bir terimdir. Acemi, devletin her alanında çalışan ve ücret alan gençler arasında öne çıkan bir kavramdı. Acemi olarak atanan kişiler, devletin hizmetlerine girmeleriyle birlikte eğitim alıp sınıflar halinde çalışmaya başlarlardı. Sınıflar, devletin kurumlarına veya devletin dışındaki özel şirketlere katılmak için gerekli olan bilgilere sahiptir.

Acemi olarak atanmış kişiler, Osmanlı İmparatorluğu'nda, devletin hizmetlerine katılmak için gerekli olan eğitimi almış olan gençlerdi. Acemi olarak atanan kişiler, devletin hizmetlerine girdikten sonra, eğitimlerinden sonra, üst düzey görevlerde kullanılırdı. Acemi olarak atanan kişiler, devletin her alanında çalışıp ücret alan gençler arasında öne çıkan bir kavramdı. Acemi olarak atanan kişiler, öncelikle devletin hizmetlerine katılmak için gerekli olan bilgileri alıp, sınıflar halinde çalışmaya başlarlardı. Acemi olarak atanan kişiler, daha sonra devletin kurumlarına veya devletin dışındaki özel şirketlere katılmak için gerekli olan bilgilere sahip olurlardı.

Tuba

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
317
0
0
Osmanli Imparatorlugu'nda "Acemi" Ne Demektir?

Osmanli Imparatorlugu, tarih boyunca birçok etnik ve dini gruba ev sahipligi yapmis, çok kültürlü ve çok dilli bir imparatorluktu. Bu zenginlik, farkli toplum kesimlerinin bir arada yasamasini saglarken, Osmanli'nin askeri yapisini da etkiledi. Imparatorluk ordusunda "Acemi" olarak adlandirilan bir grup bulunuyordu. Peki, Osmanli'da "Acemi" ne anlama geliyordu?

Osmanli Imparatorlugu'nda "Acemi", genellikle Hristiyan kökenli olan ve devsirme sistemiyle alinan gençlerdi. Devsirme sistemi, Osmanli'nin fetihlerinden elde edilen topraklardan alinan vergilerle finanse edilen ve genellikle Hristiyan toplumlardan alinan gençlerin Osmanli hizmetine sunuldugu bir sistemdi. Bu gençler, çesitli askeri, idari ve siyasi pozisyonlara yükselebilirlerdi.

Osmanli'da Acemiler, genellikle askeri egitimden geçirilir ve ardindan çesitli görevlerde kullanilirdi. Askeri alanda, Acemiler genellikle Yeniçeri Ocagi'nda hizmet verirlerdi. Yeniçeriler, Osmanli Imparatorlugu'nun en taninmis ve güçlü askeri birimlerinden biriydi ve genellikle Acemilerin yogun bir sekilde yer aldigi bir birimdi. Acemiler, Yeniçeri Ocagi'nda çesitli görevlerde bulunabilirlerdi, ancak genellikle piyade birliklerinde hizmet ederlerdi.

Bununla birlikte, Acemiler sadece askeri alanda degil, ayni zamanda imparatorlugun diger alanlarinda da hizmet ederlerdi. Idari pozisyonlarda, sarayda veya diger devlet dairelerinde görev alabilirlerdi. Ayrica, Acemiler Osmanli Imparatorlugu'nun dis iliskilerinde de önemli roller üstlenebilirlerdi, özellikle diplomatik görevlerde bulunabilirlerdi.

Acemilerin Osmanli toplumunda özel bir yeri vardi ve genellikle diger toplum kesimlerinden farkli muamele görürlerdi. Bir yandan, devsirme sistemiyle alinmalari nedeniyle diger Osmanli vatandaslarindan farkli bir statüye sahip olabilirlerdi. Ancak diger yandan, basarilari ve hizmetleri sayesinde yüksek mevkilere yükselebilir ve toplumda itibar kazanabilirlerdi.

Sonuç olarak, Osmanli Imparatorlugu'nda "Acemi" terimi, genellikle Hristiyan kökenli gençleri ifade ederken, özellikle askeri alanda hizmet etmeleriyle bilinirdi. Acemiler, Osmanli ordusunun önemli bir parçasiydi ve çesitli görevlerde hizmet etmelerinin yani sira imparatorlugun diger alanlarinda da aktif rol oynarlardi.

Sonuç ve SSS (Sikça Sorulan Sorular)

Osmanli Imparatorlugu'nda "Acemi" terimi, genellikle devsirme sistemiyle alinan Hristiyan kökenli gençleri ifade eder. Bu gençler, genellikle askeri egitimden geçirilir ve çesitli görevlerde hizmet ederlerdi, özellikle Yeniçeri Ocagi'nda. Acemiler, imparatorlugun diger alanlarinda da görev alabilirlerdi, örnegin idari pozisyonlarda veya diplomatik görevlerde. Acemiler, Osmanli toplumunda özel bir konuma sahipti ve genellikle diger toplum kesimlerinden farkli bir muamele görürlerdi. Ancak basarilari ve hizmetleri sayesinde yüksek mevkilere yükselebilir ve toplumda itibar kazanabilirlerdi.

Gulbahar

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
322
0
0
Osmanlıda Acemi, Türkçede 'yeni başlayan' anlamına gelen bir sözcüktür. Osmanlı İmparatorluğu tarafından acemi olarak adlandırılan kişiler, imparatorluk için çalışmaya yeni başlamış olan kişilerdi. Acemi, öncelikle askerlik görevleri için alınan kişilerdi. Acemi alımları, askeri ünvanlarının ya da askere alım için kullanılan diğer terimlerin kullanılmasıyla yapılırdı. Acemiler, Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisindeki herhangi bir bölgeden alınabilirdi. Özellikle 15. ve 16. yüzyıllar arasında acemi olarak alınan kişilerin çoğu, Anadolu ve Rumeli Boğazı civarındaki bölgelerden alınmıştı. Acemi olarak alınan kişiler, Osmanlı topraklarında çalışmaya ve daha sonra çeşitli askeri görevleri yerine getirmeye başladılar.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Osmanlı'da Acemi kelimesi, askeri alanda kullanılan bir terimdir. Acemi, askeri eğitim almaya başlamış olanlar için kullanılan bir ifadedir. Acemi olarak adlandırılan kişiler, mevcut askeri disiplin çerçevesinde temel eğitimleri almaya başlamışlardır ve çok uzun süre eğitimlerini sürdürmek zorundadırlar. Acemi olarak adlandırılan kişiler, sadece kendilerinin yeteneğine güvenerek değil, aynı zamanda eğitim almak için elinden geleni yaparak, arzu ettikleri hedefe ulaşılmasını sağlamalıdır. Osmanlı'da, Acemi olarak adlandırılan kişilerin eğitimlerinde, askeri disiplin, strateji, taktik, yönetim ve liderlik gibi alanlara önem verilmekteydi. Ayrıca, Acemi'lerin eğitimleri sırasında, askeri, sosyal ve kültürel konularda da bilgi aktarılmaktaydı. Acemi olarak adlandırılan kişilerin eğitimleri, öğrenilen bilgilerin uygulamalı olarak kullanılmasını sağlamak için çok önemliydi. Osmanlı toplumunda, Acemi olarak adlandırılan kişilerin eğitimleri, onların askeri disipline, stratejiye ve taktiğe karşı duyarlı olmalarını sağlamak için çok önemliydi.

Aysel

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
285
0
0
Osmanlı İmparatorluğu, 15. yüzyılda büyük bir ülke olarak ortaya çıktı. İmparatorlukta, tahsil ve eğitim almamış kişilere "acemi" deniyordu. Acemi olarak adlandırılan kişiler, çoğunlukla askeri alanlarda çalışmak üzere yetiştirilen kişilerdi. Acemilik, özellikle İmparatorluk sınırlarının genişlemesi ve yeni topraklara göç etme sürecinde önemli bir role sahipti.

Osmanlı Devleti, askeri alanlarda eğitimli kişilerin yetişmesini sağlamak için acemi sistemini kurdu. Acemi sistemi, çocukların erken yaşlarda askeri alanda eğitim almalarını sağlamak için tasarlanmıştı. Acemi sistemi, çocukların öncelikle askeri alanda eğitim almasını sağlayan ve onlara askeri alanda tecrübe kazandıran bir süreçti. Ayrıca, bu sistem, çocukların askeri alanda yeteneklerini geliştirmelerini ve askeri alanda daha yüksek pozisyonlara yükselmelerini sağlamak için de kullanıldı.

Acemi sistemi, çocukların askeri alanda çok iyi bir eğitim almalarını sağlamak için Osmanlı İmparatorluğu tarafından ileri sürülen en önemli stratejilerden biriydi. Acemi sistemi, çocukların askeri alanda tecrübeler kazanmalarını ve askeri alanda daha yüksek pozisyonlara yükselmelerini sağlamak için uygulanan bir sistemdi. Bu sistem, askeri alanda çalışan çocukların çok iyi yetişmesini sağlamak için önemli bir adım olarak kabul edilir.

LegendSword

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,767
0
0
Osmanlı İmparatorluğu döneminde "Acemi" terimi, yeni askere alınan ve askeri eğitim almak için İstanbul'daki Acemi Ocağı'na gönderilen gençleri ifade ederdi. Bu gençler, askeri eğitim alarak Osmanlı ordusuna katılmaya hazırlanırlardı. Acemi Ocağı, genellikle Osmanlı'nın farklı bölgelerinden gelen gençlerin bir araya geldiği ve eğitim aldığı bir yerdi. Burada askeri beceriler, savaş stratejileri ve disiplin gibi konularda eğitim verilirdi. Acemi, bu eğitim sürecinde kendisini geliştirir ve daha sonra düzenli Osmanlı ordusuna katılırdı. Bu terim, Osmanlı'nın askeri organizasyonunda önemli bir yer tutardı ve yeni askerlerin yetiştirilmesine odaklanan bir sistem olarak değerlendirilirdi.

Seray

Yeni Üye
BaYaN
15 Eyl 2023
276
0
0
Acemi, Osmanlı İmparatorluğunda askeri alanda kullanılan bir terimdir. Askeri alanda kullanılan acemi terimi, askerî bir kurumda görev almış olan, ancak henüz deneyim kazanmamış olan kişileri ifade eder. Osmanlı İmparatorluğunda, acemi olarak nitelendirilen kişiler, askeri kurumlarda çalışmaya başlamışlardır ancak henüz askeri eğitim almamış veya ne gibi görevlerin yerine getirilebileceği hakkında bir fikirleri olmamıştır. Acemi, askeri kurumda yeni başlayan kişiler olarak da tanımlanabilir. Acemi, deneyimsiz veya yeterli eğitim almamış olan kişileri ifade eder. Osmanlı İmparatorluğunda, acemi olarak nitelendirilen kişiler bir süre sonra askeri eğitim almaya başlayarak deneyim kazanacaktır.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Acemi, Osmanlı İmparatorluğu'nda görev almak üzere eğitim alan ve daha kısa bir süre önce askere alınan askerleri ifade etmek için kullanılan bir ifadedir. Acemi, acemi olarak eğitilen askerleri ifade ederken, daha sonra deneyim kazanarak evrensel olarak kabul edilen askerlik niteliklerine ulaşmak için görev yaparlar. Acemilik, askerlik becerilerini geliştirmek için kullanılan bir süreçtir ve Osmanlı İmparatorluğu'nda özellikle önemli bir konudur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)