Partnerim benden daha fazla kazanıyor, bu durum beni rahatsız ediyor, ne yapmalıyım

SokakFeneri

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,299
115
2
Merhaba! Partnerim benden daha fazla para kazanıyor ve bu durum beni rahatsız ediyor. İkimiz arasındaki gelir farkının neden olduğu kıskançlık, çatlak, itiraz, öfke ve daha pek çok kötü hisse neden oluyor. Ne yapmalıyım?

Partnerimin daha fazla para kazanması, tüm ilişkideki dengeyi bozabiliyor. Daha kötüsü, bu durum benim için kaygı ve stres kaynağı oluyor. Partnerimle aramızdaki ilişkiyi korumak istiyorum ama beni rahatsız eden bu durumu nasıl çözebilirim? Böyle durumlarda her zaman ne yapılması gerektiğini bilmiyorum.

Herhangi bir deneyiminiz var mı? Yardım edebilir misiniz? Birçok farklı seçenek var mı? Başka çözümler öneriniz neler olabilir? Lütfen bu konuda bana yardım edin.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Partnerim Benden Daha Fazla Kazanıyor, Ne Yapmalıyım?

Bu problem her iki cinsiyet için de ortak bir problem. Eşinizden daha fazla kazanıyor olması, her ikinizin de kendinize ve birbirinize güveninizi sarsabilir. Ancak, bu durumu nasıl yöneteceğinizi bilmek önemli. İşte partnerinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda ne yapmalıyım?

Kabullenme: İlk olarak, partnerinizden daha fazla kazanıyor olmasına kabullenmek gerekir. Partnerinizin başarısını kıskanmamalı ve onların başarılarını desteklemelisiniz. Partnerinizin başarısının sizin başarınız için bir tehdit olarak algılamayın. Kabullenmek, ilişkinizi güçlendirecek ve aranızdaki güveni artıracaktır.

İletişim: Partnerinizden daha fazla kazanıyor olmasının size ve ilişkinize etkilerinin farkında olmak önemlidir. İletişim kurmak ve bunu açıkça konuşmak, bu duruma ilişkin her iki tarafın da fikirlerini ifade etmesini sağlar. Partneriniz ile bu konu hakkında açık ve dürüst olmalısınız.

Gelir Eşitliği: Gelir eşitliği, partnerinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda önemlidir. Partnerinizin başarısını desteklemek için, gelirlerinizi eşit olarak paylaşmalısınız. Eşinizin ödemelerinizi yapmasına izin verin ve siz de kendi ödemelerinizi karşılamak için çabalayın.

Kişisel Gelişim: Eşinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda, kendinizi geliştirmenin önemli olduğunu unutmayın. Çalışma hayatınızda başarılı olmak için kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunu, ilerleme kaydetmek için ekstra bir çalışma, yeni yetenekler öğrenmek veya ekstra bir eğitim almak gibi şekillerde yapabilirsiniz.

Kişisel İhtiyaçlarınızı Karşılamak: Partnerinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda, kendi kişisel ihtiyaçlarınızı da düşünmeniz gerekir. Eşinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda, kendi harcamalarınızı karşılamak için kendi gelirinizi arttırmayı düşünebilirsiniz.

Partnerinizden daha fazla kazanıyor olması durumunda, her iki tarafın da kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlamak için karşılıklı anlayış ve kabul gerekiyor. İletişim kurarak, kabullenerek ve gelir eşitliği sağlayarak, bu durumu yönetebilir ve ilişkinizi koruyabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü