Psikiyatriye gitmek sicile işler mi

pembikeller

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,342
108
47
Merhaba herkese,

Ben psikiyatriste gitmek istiyorum ama sicile işler mi diye merak ediyorum. Psikiyatriye gitmek sonuçlarının sicile kaydedilip kaydedilmeyeceğini öğrenmek için buradayım. Bu konuda herhangi bir tecrübeniz var mı? Psikiyatriye gitmemin sicilime işleneceğini öğrenmek, bu alanda çalışmayı düşündüğüm için önemli. Bu konuda ayrıntılı bilgi veya önerilerinizi bekliyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Psikiyatriye Gitmek Sicile İşler mi?

Herhangi bir hastalığın tedavisi, hastanın ruh halinin düzeltilmesi veya davranışlarının değiştirilmesi için psikiyatri uzmanına başvurmak, bazen zorunlu hale gelmektedir. Ancak, hastanın siciline bu gibi bir durumun kaydedilip kaydedilmeyeceği, özellikle hastanın yaşının da etkisiyle değişen durumlarda ortaya çıkan sorulardan biridir.

Psikiyatrik Tedaviye Gitmek Hakkında Genel Bilgiler

Psikiyatrik tedavi, hastalıkların tedavisinin yanı sıra, hastanın ruh sağlığının düzeltilmesi ve davranışlarının değiştirilmesi için kullanılan bir tür psikoterapidir. Psikiyatrik tedavi, bazı durumlarda hastanın siciline işlenir; bu durumlar arasında, hastanın hastalık durumu kötüleşirse, kendini ya da başkalarını tehdit ediyorsa veya hastalıkla ilgili herhangi bir yasal konu bulunuyorsa sayılabilir.

Psikiyatrik Tedaviye Gitmek Sicile İşler mi?

Özellikle küçük çocuklar için, psikiyatrik tedaviye gitmek sicile işlenmez. Ancak, yetişkinlerin psikiyatrik tedaviye gitmesi sicile işlenebilir. Genellikle, hastanın siciline, hastanın tedavi gördüğü psikiyatrik uzmana gönderilen bir raporun işlenmesiyle, hastanın ruh sağlığının durumu kaydedilmektedir.

Psikiyatrik Tedaviden Sonraki Durum

Hastanın siciline kaydedilen bilgiler, hastanın ruh sağlığının durumu hakkındaki görüşlerin veya tespitlerin kaydedildiği, kısaca hastanın tedavi sürecindeki gelişimi ve durumu hakkında bilgi vermektedir. Ancak, psikiyatrik tedaviden sonra hastanın sicilinin silinmesi yasal olarak mümkün değildir. Ancak, hastanın sicilindeki bilgilerin güncellenmesi veya değiştirilmesi, hastanın tedavisi sürecindeki anahtar gelişimleri göz önüne alınarak yapılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü