Sevdiklerimden Ayrı Kalmaktan Çok Korkuyorum, Bununla Nasıl Başa Çıkabilirim

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba herkese, sevdiklerimden ayrı kalmaktan çok korkuyorum ve bununla başa çıkabileceğim bir yol arıyorum. Bu durumda ne yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Ayrılık korkumu atlatmak ve başa çıkmak için benimle beraber düşünebilecek herkesin önerilerini merak ediyorum. Sevdiğim insanları kaybetmekten dolayı çok üzgünüm, bu duruma nasıl bir çözüm bulabileceğimi öğrenmek istiyorum. Örneğin, çevremdeki insanlara daha sık odaklanmamı öneriyor musunuz? Ya da olası ayrılıkların etkilerini azaltmak için ne tür önlemler almam gerekiyor? Daha önce yaşadığınız benzer durumlar varsa, başa çıkma stratejilerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Lütfen bana yardımcı olun, çünkü bu konudaki endişelerim çok büyük. Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
Sevdiklerimden Ayrı Kalmaktan Çok Korkuyorum, Bununla Nasıl Başa Çıkabilirim?

Herkesin hayatında bir noktada sevdiklerinden ayrı kalmaktan korkması normaldir. Bir çok insan bu durumu yaşamış ve başa çıkmayı öğrenmiştir. Ancak bu durumu başa çıkmaya çalışırken sizi yıkıma sürükleyen aşırı stres ve kaygı durumlarına sürükleyebilir. Aşağıdaki ipuçları sevdiklerinizden ayrı kalmaktan çok korktuğunuzda size yardımcı olabilir.

1. Sevdiklerinizden Ayrı Kalmaktan Korkmanın Nedenlerini Tanımlayın

Bu durumu anlamak ve başa çıkabilmek için öncelikle sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korkmanın nedenlerini tanımlayın. Korkunuzun kaynağı ne olabilir? Sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korkmanın nedenleri çoğunlukla yalnız kalma korkusu, bağımlılık, kaygı ve kontrol kaybı olabilir.

2. Kendinize Zaman Ayırın

Sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzda, sevdiklerinizle birlikte olmanın yerini kendinizle birlikte olmak almalısınız. Kendinizle baş başa vakit geçirerek, neyi sevdiğinizi, neye değer verdiğinizi, beklentilerinizi ve çözümler üretmek için güçlüklerinizi konuşun.

3. Kendinize Olumlu Mesajlar Verin

Kendinize olumlu mesajlar vermek sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzda size yardımcı olabilir. Kendinize pozitif mesajlar veya güzel sözler söyleyin. Kendinize bir hedef koyun ve bunu başarmaya çalışın.

4. Fiziksel Aktiviteye Yönelin

Fiziksel aktiviteyi sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korkmak sırasında kullanın. Spor salonuna gitmek, dışarıda yürüyüşe çıkmak veya yoga yapmak gibi fiziksel aktivitelere yönelmek korkunuzu azaltmaya yardımcı olabilir.

5. İletişim Kurun

Sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzda iletişim kurmak size yardımcı olabilir. Sevdiğiniz insanlarla telefon, mesaj veya sosyal medya aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Konuşmak ve ortak zevkleri paylaşmak sizi korktuğunuz şeyden uzak tutabilir.

6. Merhametli Olun

Sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzda, kendinize merhametli olmak çok önemlidir. Kendinize zaman tanıyın ve kendinizi suçlamayın. Kendinize şefkat ile yaklaşın ve bunu değiştiremeyeceğinizi kabullenin.

Sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzda, kendinizi affetmeye çalışın ve sizi rahatlatacak şeyleri yapmaya çalışın. Kendinize güvenin ve sevdiklerinizden ayrı kalmaktan korktuğunuzu kabullenerek başa çıkmaya çalışın.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü