Sovyetler Birliği kimler var

DiscoKrali

Aktif Üye
BaY
8 Nis 2023
1,296
106
27
Merhaba arkadaşlar,
Sovyetler Birliği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Sovyetler Birliği kimlerden oluşuyordu? İsviçre, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Rusya ve diğer ülkeler Sovyetler Birliği'nin üyeleri miydi? Bakınız, benim için çok önemli olan bu konu hakkında yardım istiyorum. Lütfen, sizlerden yardım istiyorum.

Sorularımın cevabını çeşitli kaynaklardan öğrenmek istiyorum. Sovyetler Birliği kimlerin oluşturduğu hakkında bilgi almak için internette arama yaptım. Fakat, bu aramalarım konu hakkında bir şey öğrenmeme yardımcı olmadı. Sizlerden de daha fazla bilgi almak istiyorum.

Şimdi, sizlerden yardım istiyorum. Lütfen, Sovyetler Birliği kimlerden oluşuyordu ve hangi ülkelerin üyeleri olduğu hakkında detaylı bilgiler verin. Böylece, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirim.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Sovyetler Birliği Kimlerdi?

Sovyetler Birliği, 1917'de Bolşevik Devrimi ile kurulmuş, 15 Devletin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülke idi. Sovyetler Birliği'nin 15 üyesi ABD, Ukrayna, Beyaz Rusya, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Belarus, Estonya, Letonya ve Litvanya idi.

Sovyetler Birliği'nin Kuruluşu

Sovyetler Birliği, ABD, Ukrayna, Beyaz Rusya, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Belarus, Estonya, Letonya ve Litvanya'nın bir araya gelmesiyle kurulmuştur. 1917'de Bolşevik Devrimi ile kurulan Sovyetler Birliği, Lenin'in liderliğinde kurulmuştur. Lenin'in demokratik sosyalizm kuramı temel alınarak kurulan Sovyetler Birliği, o tarihten itibaren çeşitli siyasi ve ekonomik reformlarla güçlenmiş ve çok partili sistem kurulmuştur.

Sovyetler Birliği'nin Kalkınması ve Çöküşü

Sovyetler Birliği, çeşitli reformlarla güçlenmiş ve siyasi ve ekonomik kalkınma sağlanmıştır. Ancak, 1990'lı yıllarda Sovyetler Birliği'nin çöküşü başlamış ve 1991'de çöküş tamamlanmıştır. Sovyetler Birliği'nin çöküşü, bölgelerin devletler haline gelmesiyle sonuçlanmıştır. Bu bölgeler 1991'den itibaren kendi bağımsızlıklarını kazanmış ve kendi ülkelerini kurmuşlardır.

Sonuç

Sovyetler Birliği, 1917'de Bolşevik Devrimi ile kurulmuş, 15 Devletin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülke idi. Sovyetler Birliği'nin 15 üyesi ABD, Ukrayna, Beyaz Rusya, Ermenistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Moldova, Ukrayna, Rusya, Belarus, Estonya, Letonya ve Litvanya idi. Sovyetler Birliği, çeşitli reformlarla güçlenmiş ve siyasi ve ekonomik kalkınma sağlanmıştır ancak, 1990'lı yıllarda Sovyetler Birliği'nin çöküşü başlamış ve 1991'de çöküş tamamlanmıştır. Sovyetler Birliği'nin çöküşü, bölgelerin devletler haline gelmesiyle sonuçlanmış ve 1991'den itibaren kendi bağımsızlıklarını kazanmış ve kendi ülkelerini kurmuşlardır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü