Tavuk kıyma ile köfte nasıl yapılır

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba herkese! Tavuk kıyma ile köfte nasıl yapılır? Bu konuda bana yardım edebilirmisiniz? Tavuk kıyma kullanarak köfte pişirmek istiyorum ama tam olarak nasıl olmalı bunu bilmiyorum. Tavuk kıymasının hangi malzemelerle karıştırılması gerekiyor? Tavuk kıymasının nasıl pişirilmesi gerekiyor? Tavuk kıymasından yapılmış köftenin pişme süresi ne kadar? Her türlü ipucu ve yardımınız için teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,307
1,247
112
Tavuk Kıymalı Köfte Nasıl Yapılır?

Tavuk kıymalı köfte, tavuk etinden yapılan köftelerdir. Köfteler hafif ve lezzetli bir tarife olarak oldukça popülerdir. Köftenin pişirilmesi pratik ve kolaydır. Tavuk kıymalı köfte, bir çok farklı eşsiz lezzetler sunar. Ayrıca, bu köfteler çeşitli lezzetler için kullanılabilir. Bu makalede, tavuk kıymalı köfte nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler verilecektir.

Malzemeler

Tavuk kıymalı köfte için gerekli malzemeler;

• 1 kg tavuk kıyması
• 2 adet kuru soğan
• 4-5 diş sarımsak
• 2 yemek kaşığı zeytinyağı
• 1-2 yemek kaşığı sıvı yağ
• 2 yemek kaşığı tuz
• 1 yemek kaşığı karabiber
• 1 yemek kaşığı pul biber
• 1 yemek kaşığı kimyon
• 1 yemek kaşığı kırmızı toz biber
• 1 yemek kaşığı tuz
• 1 yemek kaşığı maydanoz
• 2 yemek kaşığı sumak
• 1 adet kabuklu patates
• 2 yemek kaşığı sıvı yağ
• 150 ml su

Hazırlanışı

1. Tavuk kıymasını ağzınıza gelmeyecek kadar küçük bir kabın içine alın. Kuru soğanları ince kıyın ve tavuk kıymasına katın. Sarımsağı çok ince kıyın ve tavuk kıymasına katın. Zeytinyağı, tuz, pul biber, karabiber, kimyon, kırmızı toz biber, maydanoz ve sumakı tavuk kıymasına katın ve iyice karıştırın.

2. Tavuk kıyması karışımını 2-3 saat bekletin. Sonra, kabuklu patatesleri orta boy bir kabın içine alın. Patatesleri hafif bir şekilde tuzlayın ve sıvı yağı ekleyin. Patatesleri hafif bir şekilde karıştırın ve 150 ml su katın.

3. Ocağın orta ateşte ısıtılmış tavasına tavuk kıymasının ve patateslerin karışımını alın. Köfteyi pişirin. Tavuk kıymalı köfteleri servis edin.

Tavuk kıymalı köfte, hafif ve lezzetli bir tarife olarak oldukça popülerdir. Bu makalede, tavuk kıymalı köfte nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. Köftelerin pişirilmesi pratik ve kolaydır. Tavuk kıymalı köfte, bir çok farklı eşsiz lezzetler sunar. Ayrıca, bu köfteler çeşitli lezzetler için kullanılabilir.