Telefon değiştirirken fotoğraflar silinir mi

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba,
Telefon değiştirirken fotoğraflarım kaybolup silinir mi? Daha önce benzer bir durum yaşamadım ve bunun hakkında bilgim yok. İnternet aracılığıyla bir telefona fotoğraf aktarmayı denedim fakat başarısız oldum. Şu an ki telefonumu değiştirmek istiyorum ve merak ediyorum fotoğraflarım kaybolup silinir mi?

Bilgim olmadığı için, burada daha deneyimli kişilerden yardım istiyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Telefon Değiştirirken Fotoğraflar Silinir mi?

Telefon değiştirme etkinliği herkes için stresli bir süreçtir. Çünkü bu süreçte verilerini kaybetme korkusu herkesi rahatsız edebilir. Herkesin merak ettiği bir konu da, fotoğrafların telefon değiştirme sürecinde silinip silinmeyeceği. Fotoğrafların silinip silinmeyeceğine dair net bir cevap vermek kolay değil. Çünkü telefon değiştirme sürecinde fotoğrafların silinip silinmeyeceği, değiştirilen telefonun modeline ve işletim sistemine bağlı olarak değişebilir.

Fotoğrafların Silinip Silinmeyeceği Nelere Bağlı?

Telefon değiştirirken fotoğrafların silinip silinmeyeceği, değiştirilen telefonun modeline ve işletim sistemine bağlı olarak değişebilir. Aynı işletim sistemini kullanan iki farklı telefon arasında fotoğrafların silinip silinmeyeceğini öğrenmek için, fotoğrafların telefonlar arasında nasıl aktarılacağını bilmek gerekir.

Fotoğrafların Telefonlardan Aktarılması

Fotoğrafların telefonlardan aktarılmasının iki yolu vardır: doğrudan veya bulut üzerinden. Doğrudan aktarım için, iki telefonun Bluetooth'u açık olmalıdır. Eğer iki telefonun Bluetooth'u açıksa, fotoğrafların aktarımının kolay olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca, fotoğrafların, değiştirilen telefona aktarılmasını sağlamak için bir veri kablosu veya USB kablosu da kullanılabilir.

Bulut üzerinden aktarım için, fotoğrafların aktarımı için kullanılan bir uygulama, Google Fotoğraflar gibi bir uygulama olmalıdır. Google Fotoğraflar, fotoğrafların telefonlardan bulutta saklanmasına izin verir. Fotoğrafların aktarımını sağlamak için, iki telefonun da Google Fotoğraflar uygulamasını kullanması gerekir.

Sonuç

Telefon değiştirirken fotoğrafların silinip silinmeyeceği, değiştirilen telefonun modeline ve işletim sistemine bağlı olarak değişebilir. Doğrudan veya bulut üzerinden fotoğraflar aktarılıp aktarılmayacağını öğrenmek için, değiştirilen telefonun modelini ve işletim sistemini incelemelisiniz. Fotoğrafların silinip silinmeyeceğini öğrenmek için, fotoğrafların nasıl aktarılacağını anlamanız gerekir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)