Türk kahvesi hangi hastalığa iyi gelir

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba herkese! Son zamanlarda Türk kahvesinin hangi hastalıklara iyi geldiği hakkında çok fazla konuşuluyor. İlgimi çekti ve araştırmak istedim. Sonuçta Türk kahvesinin sağlığa faydalarından bahsediliyor, ancak kesin bir cevap alamadım. Belki aranızda bu konuda uzman olanlar vardır. Lütfen bu konuda bana yardım edin. Özellikle Türk kahvesinin hangi hastalıklara iyi geldiğine dair kesin bilgiler arıyorum. Türk kahvesinin faydaları hakkında bilgi sahibi olan herkesin katkısını bekliyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Türk kahvesi birkaç hastalığa iyi gelebilir:

1) Kalp Hastalıkları: Türk kahvesinde bulunan klorogenik asitler, kafein, magnezyum ve antioksidanlar kalp sağlığı için faydalı olabilir. Birçok çalışma Türk kahvesi tüketiminin kalp hastalıkları riskini azalttığını göstermiştir.

2) Alzhemier Hastalığı: Kafein Türk kahvesinde mevcuttur ve beynin işleyişini artırabilir. Bu sayede Alzheimer hastalığına karşı koruyucu olabilir.

3) Diyabet: Magnezyum açısından zengin olan Türk kahvesi, vücudun insülin direncini azaltabilir. Ancak ölçülü tüketilmelidir çünkü kan şekerini hafifçe yükseltebilir.

4) Yüksek Kan Basıncı: Kahvede bulunan klorogenik asitler kan basıncını dengede tutmaya yardımcı olabilir. Türk kahvesinin kan basıncını düşürücü etkisi olabilir ancak dikkatli tüketilmelidir.

5) Astım: Klorogenik asitler Türk kahvesinde bol miktarda bulunur ve kas gevşetici etki gösterebilir. Bu etkisiyle astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Özetle Türk kahvesi doğru ölçüde tüketildiğinde kalp hastalıkları, diyabet, Alzhemier ve astım gibi rahatsızlıklara iyi gelebilir. Ancak kafein ve yüksek sıcaklık gibi faktörler hastalıkları tetikleyebilir. Sağlık uzmanınızla da görüşmeniz önerilir.

Bu konuda merak ettiğiniz başka bir nokta olursa lütfen söylemekten çekinmeyin.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)