Ürdün'de kısa hikaye alanında eser veren ilk yazar kimdir

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba,

Ürdün'de kısa hikaye alanında ilk eser veren yazarın kim olduğuna dair herhangi bir bilgiye sahip değilim. Bu nedenle, bu konu hakkında yardım istiyorum.

Ürdün'de kısa hikaye alanında eser veren ilk yazar kimdir? Bu sorunun cevabını öğrenmek çok önemli. Ürdün'deki kısa hikaye alanındaki ilk yazar kişiye, ülkedeki kısa hikaye edebiyatının gelişimine katkıda bulunmuş olacaktır. Bu nedenle, bu sorunun cevabının öğrenilmesi çok önemli.

Lütfen, bu konuda benimle birlikte çalışan herkes, ürdün'de kısa hikaye alanında eser veren ilk yazarın kim olduğuna dair herhangi bir bilgiye sahip olsa bana yardımcı olur mu?

Çok teşekkür ederim.

• Sad
  • Angry
Reactions: Canan and Elif

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Ürdün'de Kısa Hikaye Alanında Eser Veren İlk Yazar Kimdir?

Ürdün tarihinde modern edebiyat gelişiminin öncüsü olarak kabul edilen ilk kısa hikaye alanında eser veren yazar kimdir? Ürdün tarihi bu tür eserleri üreten ilk kişi olarak kimdir?

Muhammed el-Fayyumi olarak bilinen Muhammed el-Fayyumi, Ürdün tarihinde modern edebiyat gelişiminin öncüsü olarak kabul edilen ilk kısa hikaye alanında eser veren yazar olarak kabul edilir. El-Fayyumi, 1930'larda İstanbul'da kurulan ve Arap edebiyatının gelişimini destekleyen "İstanbul Mektebi" adlı okulda eğitim almıştır.

El-Fayyumi, ilk kısa hikaye alanında eserlerini İstanbul Mektebi'nde kurduğu dergi ve gazetelerde yayımladı. Bu eserlerin çoğu politik ve sosyal meselelerin ele alındığı kısa hikaye tarzında yazılmıştır. El-Fayyumi'nin kısa hikayeleri, Arap edebiyatının gelişiminde önemli rol oynamış ve Arap edebiyatının modern dönemini başlatmıştır.

El-Fayyumi, kısa hikaye alanında eser veren ilk yazar olarak kabul edilirken, diğer Arap yazarların da edebiyatın gelişiminde önemli roller oynadıkları göz ardı edilmemelidir. Diğer Arap yazarlar arasında ikinci büyük kısa hikaye alanında eser veren yazarın Yahya al-Tahiri olduğu kabul edilmektedir. al-Tahiri, el-Fayyumi'den önceki dönemlerde de kısa hikayeler yazmıştır.

El-Fayyumi ve al-Tahiri'nin çalışmaları, Arap edebiyatının gelişiminin öncüsü olarak kabul edilir. El-Fayyumi ve al-Tahiri, kısa hikaye alanında eser veren ilk yazarlar olarak kabul edilir ve Ürdün tarihi bu tür eserleri üreten ilk kişi olarak kabul edilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)