Üstlere nasıl hitap edilir

DenizSiyahi

Üye
BaY
1 May 2023
1,324
109
15
Merhaba,

Yeni bir işe başladım ve çalıştığım şirketin kurallarına göre üstlerime nasıl hitap etmem gerektiğini bilmiyorum. Örneğin, üstlerime 'Sayın' mı diyeceğim, 'Efendim' mi diyeceğim? Bu konuda yardım edebilecek herkese çok minnettar olacağım.

Şirketin kurallarına göre üstlerime nasıl hitap etmem gerektiği konusunda yardım almak istiyorum. Bu konuda bilgili olan ve bana yardımcı olabilecek herkese çok minnettar olacağım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,975
1,315
112
Üstlere Nasıl Hitap Edilir?

Kurumsal ortamlarda ve resmi mekânlarda üstlere nasıl hitap edilir, bunu bilmek çok önemlidir. Çünkü üstlerinize karşı küçük bir hatanız, kurumsal ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, üstlerinize nasıl hitap edeceğinizi bilmek hem iş hayatınızda, hem de sosyal hayatınızda önemli avantajlar sağlayacaktır.

Üstlerinize Karşı Saygılı Olmak

İş ortamında her zaman üstlerinize karşı saygılı olmanız gerekir. Üstlerinize karşı saygılı olmak için, onlara karşı davranışlarınızda kibar olmalı ve onlara saygı göstermelisiniz. Ayrıca, onlarla ilgili her konuda önerilerinizi kibar bir şekilde belirtmelisiniz.

Titreşimli ve Formel Bir Dille Hitap Etmek

Üstlerinizle iletişim kurarken, titreşimli ve formel bir dil kullanmanız gerekir. Özellikle, üstlerinize karşı konuşurken ve yazışırken, daha uzun ve daha kibar cümleler kullanmalısınız. Ayrıca, onların size verdiği konular hakkında detaylı bilgiler sunmalısınız.

Üstlerinizin İsimlerini Kullanmak

Üstlerinizle konuşurken, onların isimlerini yanınızda kullanmalısınız. İsimlerini kullanmak, üstlerinize saygı göstermenizi sağlayacak ve iletişiminizi daha samimi bir hale getirecektir.

Üstlere Saygı Göstermek İçin Ne Yapılmalı?

Üstlerinize saygı göstermek için, onlara karşı kibar davranmalı, titreşimli ve formel bir dil kullanmalı ve onlara isimlerini kullanmalısınız. Ayrıca, onlara karşı saygılı olmak ve onlarla ilgili her konuda önerilerinizi kibar bir şekilde belirtmek önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)