Whatsapp grubunda anket nasıl yapılır

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba,
Whatsapp grubunda anket nasıl yapılır? Benim şu anki sıkıntım bu. Whatsapp grubunda anket oluşturmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bir arkadaşımın önerisi üzerine bu konuyu araştırmak amacıyla buraya yazıyorum.

Whatsapp grubunda anket oluşturmak istediğimde ne yapmam gerekiyor? Hangi programları kullanmam gerekiyor? Özellikle Whatsapp yazılımının sunduğu anket özelliği nasıl kullanılıyor? Hangi adımları izlemem gerekiyor?

Whatsapp grubunda anket oluşturmak için hangi araçları kullanmam gerekiyor? Bir anket oluşturmak için gerekli olan tüm adımları kısa ve öz bir şekilde anlatır mısınız?

Böylece Whatsapp grubunda anket oluşturmak için gerekli olan adımları öğrenebilir ve bu konuda yardıma ihtiyacım olmaz. Chats ve grupların gelişmesi ve anketlerin oluşturulmasıyla daha kapsamlı bir arkadaşlık veya grup deneyimi yaşamak istiyorum.

Herhangi bir sorunuz varsa veya aklınıza takılan bir şey olursa lütfen bana bildirin. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Anketin Amacı

Anketlerin amacı, katılımcıların kişisel fikirlerini ve görüşlerini toplamak, anketin konusuna ilişkin hakkındaki görüşleri ve önerileri elde etmektir.

Whatsapp Gruplarında Anket Nasıl Yapılır?

Whatsapp grubunda anket yapmak, katılımcıların kolayca cevap verebilmesini sağlamak için birkaç adım takip etmeniz gerekecektir. İlk olarak, anketin neyi ölçmek için yapıldığını belirlemelisiniz. Sonra, katılımcıların cevaplayabilecekleri anket sorularını oluşturmalısınız. Bu, çoğu zaman anketin temel sorularını belirlemek anlamına gelir.

Daha sonra, katılımcıların cevaplarını kaydetmek için bir tür sistem oluşturmalısınız. Bu, katılımcıların ankete katılırken, bir kod veya kimlik numarasını girmelerini gerektirebilir. Böylelikle katılımcıların cevaplarını tek tek kaydetmek mümkün olacaktır.

Son olarak, katılımcılara ankete katılmaları için bir davetiye göndermelisiniz. Bu, anketin çevrimiçi olarak yayınlanmış olmasını gerektirebilir, ancak bu Whatsapp grubunda yayınlanabilecek özel bir anket linki veya kodu oluşturmak için faydalı olabilir.

Anketin Sonucu Nasıl Analiz Edilir?

Anketin sonuçlarının analiz edilmesi, katılımcıların cevaplarının toplanmasından ve değerlendirilmesinden oluşur. Örneğin, anketin konusuna ilişkin cevapların ortalama puanının hesaplanması, katılımcıların cevaplarının dağılımının anlaşılması gibi. Analiz, daha sonra katılımcıların cevaplarını kategorilere ayırmak için kullanılan kodlama teknikleriyle de geliştirilebilir.

Sonuç

Whatsapp grubunda anket yapmak, çoğu zaman katılımcıların kişisel görüşlerini ve fikirlerini elde etmek için kullanılır. Ancak, anketin nasıl yapılacağı ve sonuçlarının nasıl analiz edileceğinin bilinmesi gerekiyor. İşte bu makalede, Whatsapp grubunda nasıl anket yapılabileceği ve sonuçların nasıl analiz edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmiş oldunuz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü