Xiaomi Mi Hangisi daha iyi?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,991
1,345
112
# Xiaomi Mi Hangisi Daha İyi?

Bu makale, Xiaomi Mi ve Mi Max arasındaki farkları inceleyecek ve hangisinin daha iyi olduğunu belirleyecektir.

## Özellikler

Xiaomi Mi ve Mi Max arasındaki temel fark, ekran boyutudur. Mi, 5 inçlik ekran boyutuna sahiptir, iken Mi Max 6.44 inçlik ekran boyutuna sahiptir. Mi Max'ın daha büyük ekranı, daha geniş bir görüntü alanı ve daha kaliteli bir görüntü sunmak için daha fazla alan sunar.

Mi ayrıca daha küçük bir form faktörüne sahiptir. Bu, daha kompakt bir cihaz olarak daha kolay taşınabilecek anlamına gelir. Mi Max ise daha büyük bir form faktörüne sahiptir ve daha büyük bir cihaz olarak daha kolay taşınması zor olabilir.

## Teknolojik Özellikler

Xiaomi Mi ve Mi Max arasındaki teknolojik farklar da vardır. Mi, Qualcomm Snapdragon 650 işlemcisine sahiptir ve 2 GB RAM'e sahiptir. Mi Max ise Qualcomm Snapdragon 652 işlemcisine ve 3 GB RAM'e sahiptir.

Mi ayrıca 8 MP arka kameraya ve 5 MP ön kameraya sahipken, Mi Max 13 MP arka kameraya ve 5 MP ön kameraya sahiptir. Mi Max ayrıca daha iyi bir pil ömrüne sahiptir ve 3300 mAh bataryaya sahiptir. Mi ise 3080 mAh bataryaya sahiptir.

## Sonuç

Xiaomi Mi ve Mi Max arasındaki temel fark, ekran boyutu, form faktörü ve teknolojik özelliklerdir. Mi daha kompakt bir cihaz olarak daha kolay taşınabilecek ve daha küçük bir ekran boyutu sunacaktır. Mi Max ise daha büyük bir ekran boyutu ve daha iyi teknolojik özellikler sunacaktır.

## Kaynaklar

1. [Xiaomi Mi ve Mi Max Arasındaki Farklar - Xiaomi](https://xiaomi.com/tr/mi-max-vs-mi/)
2. [Xiaomi Mi ve Mi Max Teknolojik Özellikleri - GSMarena](https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7822&idPhone2=8173)
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü