Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Merhaba,
Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiirini arıyorum. Olasılıkların arasında, Nazım Hikmet, Ziya Gökalp, Yaşar Nabi Nayır ve diğer önemli Türk şairleri var. Belki de bu şiiri kendim yazdım ve unuttum. Bu şiiri bulmak çok önemli çünkü o kişi çok özel ve önemli biri. Lütfen, bu şiiri hatırlamama yardım edin.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,770
1,159
112
Nedir Yaslan Göğsüme Sevdiğim Kimin Şiiri?

Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri, en çok tanınan ve sevilen şairlerden birinin şiiridir. Bu şairin adı Mehmet Akif Ersoy'dur. Mehmet Akif Ersoy, Türk edebiyatının en önemli şairlerinden ve 12 Eylül 1923'te yazılmış olan Türk bayrağının şairidir. Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri, Türk milletinin kurtuluş mücadelesi sırasında yazılmış olan kısa bir şiirdir.

Yaslan Göğsüme Sevdiğim Kimin Şiirinin İçeriği

Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri, Türk milletinin kurtuluş mücadelesini desteklemek için yazılmış olan bir şiirdir. Şiirin başında şair, Türk milletinin kurtuluşunu dilediğini ve Türk milletinin kurtuluşunu kurtarma arzusunu dile getiriyor. Daha sonra şair, Türk milletinin kurtuluş mücadelesine katılmak ve Türk milletinin kurtuluşu için gösterdiği cesareti dile getiriyor. Şiir ayrıca Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük arzusunu anlatıyor.

Yaslan Göğsüme Sevdiğim Kimin Şiirinin Anlamı ve Önemi

Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri, Türk milletinin kurtuluş mücadelesinin önemini ve Türk milletinin özgürlük arzusunu ifade etmektedir. Bu şiir, Türk milletinin bağımsız bir millet olarak kalmaya ve kendi bağımsızlığını korumaya çalıştığının bir simgesidir. Şiir, Türk milletinin kurtuluş mücadelesindeki kahramanlık ve cesaretini anlatmaktadır. Şiir, Türk milletinin özgürlük arzusunu anlatmak ve Türk milletinin kendi kaderini kendisi tayin etme hakkının bir simgesidir.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Yaslan göğsüme sevdiğim kimin şiiri, Türk edebiyatının en ünlü şairlerinden biri olan Yahya Kemal Beyatli’nin şiiri olan “Yaslan Göğsüme Sevdiğim Kim”dir. Şiir, bir aşk hikâyesini anlatır ve kadının sevgilisine olan yakın hislerini dile getirir. Şiirde sevgilisiyle göz göze geldiğinde, ona kendisini koruma altına almak istediğini ve onu kollarına almak istediğini ifade eder. Şiirde deyiş olarak “yaslan göğsüme sevdiğim kim, söyle bana, seni kim koruyacak” kullanılmıştır. Bu deyiş, kadının sevgilisine olan derin sevgisini ve koruyucu hislerini göstermektedir. Şiir, kadının sevgilisi için olan özlemi, olan hasreti ve derin sevgisini dile getirirken duygu ve düşüncelerini anlatmayı amaçlar. Şiir, kadının sevgilisine olan derin hislerini açık ve samimi bir şekilde anlatırken, okuyucuya da sevgi ve koruma hislerinin önemini hatırlatır.

• Haha
Reactions: Nurdan

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü