Zamansız bir iş değişikliği

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Geçtiğimiz yılın sonunda, bir iş değişikliği yapmaya karar verdim. O zamanlar çalıştığım şirkette, kendimi yeterince geliştiremediğimi ve ilerleme kaydedemediğimi hissediyordum. Dolayısıyla, başka bir şirkete geçmek benim için doğru bir adım olacaktı diye düşündüm.

Yeni işim heyecan vericiydi. İnanılmaz bir takıma katılmıştım ve benden bekledikleri şeyler oldukça açık ve netti. İlk haftalarda hemen hemen her şey yolundaydı. Çalıştığım ekibin bir parçası olarak, projelerde yer alıyor ve çok şey öğreniyordum. Ancak, her şey planlandığı gibi gitmedi.

Bir süre sonra, şirketin gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı. İş yükü inanılmaz derecede artmıştı ve yetişmek neredeyse imkansız hale gelmişti. Ayrıca, ekibim arasında bir uyumsuzluk vardı ve kimse kimseye güvenmiyordu. Bu durum da iş yapmayı oldukça zorlaştırıyordu.

İşte o an, aldığım karardan pişman olduğumu fark ettim. Beklediğimden çok daha fazla stres altındaydım ve işim beni mutsuz ediyordu. Kendime, "Neden eski işimden ayrıldım ki?" diye sordum. O zamanlar, yalnızca kariyerim için doğru bir adım atmak istemiştim. Ancak, şimdi fark ettim ki, mutluluğum da oldukça önemliydi.

Bu pişmanlık duygusu beni oldukça sarstı. Yeni işimi asla sevemedim ve her gün gitmek zorunda olmak beni üzüyordu. Ama elbette, değişiklik yapmak kolay değildi. Yorgun hissediyordum ve geri dönmek zorunda kalacağımı kabullenmek beni daha da üzüyordu.

Sonunda, eski işime geri döndüm. Ve bu kararım benim için doğru olanıydı. Kendimi tekrar güvende hissettim ve daha önce sahip olduğum takdir duygusu geri geldi. Artık her gün işe gitmekten mutlu oluyorum ve aldığım karardan pişmanlık duymuyorum.

Bir iş değişikliği yapmak her zaman kolay bir karar değildir. Ancak, kendinizi gerçekten geliştirmek ve mutlu olmak için bunu yapmak istiyorsanız, doğru kararı vermeniz önemlidir. Benim hikayemde olduğu gibi, bazen hatalar yapabilirsiniz, ama önemli olan onları telafi etmektir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü