Açik emir nasil iptal edilir

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,196
1,314
112
Açık Emir Nasıl İptal Edilir?

Bir yatırımcı, açık bir emri iptal etmek ancak olası bir durumda isteyebilir. Yatırımcılar, açık emirlerinin iptal edilmesi gerekiyorsa, çok sayıda neden vardır. Bunlar arasında, bir emirde hatalı fiyatlar, çok büyük bir pozisyon alımı veya satımının gerçekleştirilme olasılığının düşük olması, mevduat limitlerinin aşılması, yanlış emir türü seçilmesi veya fiyat dalgalanmalarının dikkate alınmaması gibi nedenler bulunmaktadır.

Açık Emir İptal Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Açık emir iptal edilirken önemli olan noktalara dikkat edilmelidir. Bunlar arasında, iptal edilecek olan emrin doğru pozisyon ve piyasa fiyatı içeriyor mu, emrin alıcısı veya satıcısının ne olduğu, emrin hangi aracı kuruma aittiği ve emrin ne zaman iptal edileceği gibi detaylar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmezse, iptal edilen emirlerin kullanıcının hesabının yanlış değerlendirilmesine veya iptal edilen emirlerin iptal olmasından dolayı kullanıcıya zarar verecek sonuçlar ortaya çıkabilir.

Açık Emir İptal Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatırımcılar, açık emirlerini iptal etmek için bir aracı kuruma başvurmalıdır. Aracı kurum, iptal edilecek emrin kullanıcıya ait olduğunu doğrulamalı, fiyatın doğru olduğundan emin olmalı ve emrin alıcısı veya satıcısının ne olduğunu belirlemelidir. Yatırımcılar, emirlerinin iptal edilmesi için aracı kuruma başvurmadan önce emrin açık olduğundan ve emrin alıcı veya satıcısının ne olduğundan emin olmalıdır.

Sonuç

Açık emirler, yatırımcılar tarafından en iyi şekilde korunmak için iptal edilmelidir. Yatırımcılar, emirlerinin iptal edilmesi isteniyorsa, aracı kuruma başvurmalı, emrin ne zaman iptal edileceğini belirlemeliler ve emrin alıcısı veya satıcısının ne olduğunu doğrulamalıdır. Yatırımcılar, açık emir iptal etmek için nelere dikkat edeceklerini anlamalı ve emirleri korumak için gerekli adımları atmalıdır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü