Ahtapotun diğer adı nedir

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,075
1,256
112
Ahtapotun Diğer Adı Nedir?

Ahtapotlar, yüksek derecede gelişmiş, deniz ürünleri olup deniz çevresinde yaşayan ve ünlü beş kolları olan akrep benzeri hayvanlardır. Ahtapotlar, su sıcaklığının düşük olduğu ve kumlu veya kayalık alanların bulunduğu deniz tabanlarında yaşarlar. Ahtapotların dünya çapında çok fazla türü vardır ve bunların her biri farklı bir ada sahiptir. Bu yazıda, ahtapotun diğer adlarını inceleyeceğiz.

Ahtapotun Farklı Adları

Ahtapotun farklı adları arasında en yaygın olanlar; ahtapot, deniz yılanı, deniz kobra, deniz yılanı ve akrep. Bu adlar, ahtapotun fiziksel özellikleri ile ilgili olarak verilmiştir. Ahtapot, yüksek derecede gelişmiş, deniz ürünleri olup deniz çevresinde yaşayan ve ünlü beş kolları olan akrep benzeri hayvanlardır. Deniz yılanı, yılan gövdesi olan, deniz tabanında yaşayan bir deniz ürünüdür. Deniz kobra, dört kolları olan, deniz tabanında yaşayan bir deniz ürünüdür. Deniz yılanı, iki kolları olan ve deniz tabanında yaşayan bir deniz ürünüdür. Akrep, beş kolları olan ve deniz tabanında yaşayan bir deniz ürünüdür.

Ahtapotun Farklı Terimleri

Ahtapotun farklı terimleri arasında en yaygın olanlar; octopod, octopus, octopi, polyp ve polypus. Octopod, iki veya daha fazla kolu olan deniz ürünüdür. Octopus, beş kolları olan deniz ürünüdür. Octopi, dört kolları olan deniz ürünüdür. Polyp, dört kolları olan deniz ürünüdür. Polypus, beş kolları olan deniz ürünüdür.

Ahtapotun Kısaltmaları

Ahtapotun farklı kısaltmaları arasında en yaygın olanlar; oct, octop, octopi, poly ve polyp. Oct, ahtapotun kısaltması olan ve aynı zamanda beş kolları olan deniz ürününün kısaltmasıdır. Octop, ahtapotun iki veya daha fazla kolu olan deniz ürününün kısaltmasıdır. Octopi, ahtapotun dört kolları olan deniz ürününün kısaltmasıdır. Poly, ahtapotun dört kolları olan deniz ürününün kısaltmasıdır. Polyp, ahtapotun beş kolları olan deniz ürününün kısaltmasıdır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü