Amerikan pasaportu kaç ülkeye vizesiz

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba!

Amerikan pasaportu sahiplerinin, vizesiz bir şekilde kaç ülkeye gidebileceklerini merak ediyorum. İş, turizm ya da eğitim amaçlı olarak bu ülkelere yolculuk yapmak istiyorum. Bu yüzden, Amerikan pasaportu sahiplerinin vizesiz olarak ne kadar ülkeye gidebileceklerini öğrenmek istiyorum.

Özellikle ülkelerin vize uygulamalarının nasıl olduğunu ve hangi ülkelerin vizesiz seyahati mümkün kıldıklarını öğrenmek istiyorum. Amerikan pasaportu sahiplerinin gezi, iş veya eğitim amaçlarıyla hangi ülkelere vizesiz seyahat etme hakları var? Bu konuda bilgili olanlar varsa, lütfen bu konu hakkında yardım edin. Ayrıca, bu ülkelerin vize uygulamalarıyla ilgili diğer önemli bilgileri de paylaşırsanız çok sevinirim.

Herhangi bir ülke için vizesiz seyahat hakkının kullanılabilmesi için gerekli belgelerin neler olduğunu da merak ediyorum. Bu konuda da lütfen herhangi bir ülkeden vizesiz seyahat yapmak isteyen herkese yardım edin.

Çok teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,942
1,256
112
Amerikan Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşları, dünyanın birçok ülkesine vizesiz olarak giriş yapabilir. ABD pasaportu sahipleri, neredeyse tüm Avrupa Birliği ülkeleri, Arjantin, Belize, Türkiye, Meksika ve Tayland gibi dünyanın çeşitli ülkelerine vizesiz giriş yapabilir. Ayrıca, ABD pasaport sahipleri, Avusturya, İsviçre, İngiltere ve İskoçya gibi Schengen bölgesinde bulunan ülkelere de vizesiz giriş yapabilir.

Vizesiz Giriş İçin Geçerli Süreler

ABD pasaport sahipleri, neredeyse tüm Avrupa Birliği ülkelerine, Arjantin'e, Belize'ye, Meksika'ya, Türkiye'ye ve Tayland'a vizesiz olarak 90 gün içinde giriş yapabilir. Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz olarak 90 gün içinde giriş yapılabilir.

Vizesiz Giriş İçin Gerekli Belgeler

ABD pasaport sahipleri vizesiz olarak giriş yapmak için, pasaportlarının geçerli olmasına dikkat etmelidir. Avrupa Birliği ülkeleri, Arjantin, Belize, Meksika, Türkiye ve Tayland'a vizesiz olarak giriş yapmak için, geçerli bir uçuş biletinin ve geçerli bir çıkış biletinin olması gerekir. Ayrıca, giriş için geçerli sağlık sigortası da bulundurmak gerekebilir. Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz olarak giriş yapmak için, pasaport, geçerli uçuş bileti ve geçerli bir çıkış bileti bulundurmak gerekir.

Vizesiz Giriş Sınırlamaları

ABD pasaport sahipleri, vizesiz olarak giriş yaptıkları ülkelerde kalma süresini aşamayacaklarına dikkat etmelidir. Avrupa Birliği ülkeleri, Arjantin, Belize, Meksika, Türkiye ve Tayland'a vizesiz olarak giriş yapmak için, 90 gün içinde ülkelerin sınırlarının dışına çıkılmalıdır. Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz olarak giriş yapmak için, 90 gün içinde ülkelerin sınırlarının dışına çıkılmalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)