Asurlular şu an nerede

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba forum kullanıcıları,

Asurluların şu an nerede olduğu konusundaki bilgileri öğrenmek istiyorum. Bu konu hakkında size bilgi verebilir misiniz? Asurluların özellikleri, kültürleri, tarihçeleri ve yaşamları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Asurluların çoğu Mezopotamya'da yaşıyorlardı. Asurluların tarihi M.Ö. 2400'lere kadar uzanıyor ve özellikle M.Ö. 7. yüzyılda bölgedeki güçlerin bir tanesi olmuştur. Asurlular kendilerini çevreleyen kültürlerden etkilenerek kendilerine özgü bir kültür geliştirdiler. Asurluların dini, inançları, ticari faaliyetleri, yemekleri ve kıyafetleri diğer halklarla benzerlik gösteriyor.

Asurluların M.Ö. 539 yılında Pers İmparatorluğu tarafından işgal edilmesiyle, Asurluların bölgeden gitmesi gerekti. Ancak, Asurluların bölgeden ayrılmadan önce bıraktıkları mirasının hala yaşadığını biliyoruz. Asurluların inançlarına ilişkin pek çok kalıntıların, dini komplekslerin ve tarihsel anıtların hala bölgede bulunduğunu görebiliyoruz.

Şimdi Asurluların nerede olduğu konusunda size yardım edebilir miyim? Bu konu hakkında daha fazla bilgi vermek istiyorum. Lütfen, size bildiklerinizi bana aktarın.

Teşekkürler.
 
  • Wow
  • Love
Reactions: Busra and Elifnur

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
19,819
1,159
112
Asurluların Geçmişi

Asurlular tarafından kurulmuş olan Asur İmparatorluğu, Mezopotamya'nın önemli bir egemenlik alanı olmuştur. Asurlular M.Ö. 20. yüzyılda Kuzey Asur bölgesinde kurulmuştur. Asurluların İmparatorluğu, M.Ö. 7. yüzyılda Mısır, Lidya ve Babil İmparatorluğu ile sınırlarını genişletmiştir. M.Ö. 6. yüzyılda İmparatorluk Doğu Akdeniz, Fırat ve Dicle nehrinin arasında uzanmıştır ve İran, Irak, Suriye, Lübnan, Mısır ve Türkiye'de egemenlik alanına sahip olmuştur.

Asurluların Kültürü

Asurluların kültürü, siyasi, ekonomik ve toplumsal açıdan oldukça gelişmişti. Asurlular, çok sayıda farklı dini inanışa sahipti. Asurluların kültürü, köklü tarihsel ve kültürel miraslarla beslenmiştir. Asurluların geleneksel kültüründe, din ve sanat önemli roller oynamıştır.

Asurlular Şu An Nerede?

Asurluların başkenti Ninive, bugün Irak'ta bulunmaktadır. Asurluların önceki tarihi alanları bugün Suriye, Türkiye, İran ve Lübnan gibi ülkelerin sınırları içerisinde yer almaktadır. Asurluların bugünkü varlıklarının önemli bir kısmının Irak'ta, özellikle Kürt kökenli Asurluların yaşadığı Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde olduğunu söyleyebiliriz. Asurluların dini ve kültürel mirasının bugünkü yaşamının önemli bir parçası olduğunu söyleyebiliriz.
 

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. Bitcoin, sıradan para birimlerinden çok daha fazla özgürlük ve özgür kullanım sağlar. Bitcoin, üzerinde çalışılan ve geliştirilen çoğu dijital para birimi arasında öne çıkanlardan biridir.

Bitcoin, dijital bir para birimidir ve kullanıcılar arasında çoğu zaman internet aracılığıyla gönderilir. Bitcoin, merkezi bir otorite tarafından denetlenmeyen ve dijital olarak gönderilen özgür bir para birimidir. Bitcoin, kullanıcıların para birimlerini güvenli bir şekilde saklamalarını ve güvenli bir şekilde diğer kullanıcılara göndermelerini sağlar.

Bitcoin, diğer para birimlerine göre daha fazla özgürlük ve özgür kullanım sağlar. Örneğin, Bitcoin, herhangi bir ülkede yaşayan herhangi bir kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca, Bitcoin, özgür bir şekilde kullanıcılar arasında gönderilir ve değiştirilebilir.

Bitcoin, güvenilir bir şekilde saklanarak dijital olarak kullanılabilen bir para birimidir. Bitcoin, kullanıcıların para birimlerini güvenli bir şekilde saklamalarını ve güvenli bir şekilde diğer kullanıcılara göndermelerini sağlar. Bitcoin, kullanıcılar arasında özgürce gönderilir ve değiştirilebilir. Ayrıca, Bitcoin'in dezavantajları arasında, çoğu zaman düşük işlem ücretleri ve herhangi bir ülke tarafından vergi kaçakçılığı için kullanımı da bulunmaktadır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü