Çağrı yönetimi ne demek

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba,
Çağrı yönetimi ne demek? sorusuna cevap arıyorum. İş hayatımda çağrı yönetiminin ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Çağrı yönetimi, çağrı merkezi operasyonlarını, veri tabanlarını ve çağrı kayıtlarını optimize etmek için geliştirilmiş bir yönetim sistemidir. Ayrıca, çağrı yönetimi, müşteri hizmetleri ve satış çağrılarının etkinliğini ve verimliliğini de artırmayı hedeflemektedir.

Bu konu hakkında önerilerinizi ve katkılarınızı bekliyorum. Lütfen, çağrı yönetiminin ne olduğunu ve nerede kullanıldığını açıklamanızı ve çağrı yönetiminde verimli bir çalışma ortamı yaratmak için ne tür çözümler sunduğunuzu anlatmanızı rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

• Like
Reactions: Yaren

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
20,473
1,247
112
Çağrı Yönetimi Nedir?

Çağrı yönetimi, müşteri hizmetleri ve servis departmanları tarafından kullanılan bir süreçtir. Çağrı yönetimi, müşterilerinin telefon, e-posta, sohbet veya diğer kanallar aracılığıyla kendilerine ulaşmalarını sağlamak ve onların taleplerini özgün ve etkili bir şekilde yönetmek amacıyla tasarlanan bir süreçtir. Bu süreç, müşterilerin taleplerinin yanıtlanmasını ve çözümlerinin üretilmesini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Çağrı Yönetimi Ne İçerir?

Çağrı yönetimi, çağrıların yönetilmesi için kullanılan birçok yöntem içerir. Bunlar arasında; çağrıların alınması ve kaydedilmesi, çağrıların yönetilmesi, çağrıların çözümü için araştırma yapılması, çağrıların izlenmesi ve hakların takibi, çağrıların sonlandırılması ve müşterilerin memnuniyetinin sağlanması yer alır.

Çağrı Yönetiminin Faydaları Nelerdir?

Çağrı yönetimi, firmalar için önemli bir stratejidir. Çağrı yönetimi, müşterilerin çözüm arayışını hızlandırarak onlara daha hızlı ve etkili bir şekilde hizmet vermesini sağlar. Ayrıca, çağrı yönetimi, müşterilerin memnuniyetini arttırmak ve çağrıların daha hızlı bir şekilde çözümlenmesini sağlamak için kullanılan etkili bir araçtır. Çağrı yönetimi, ayrıca, firmaların çağrıların gelecekte oluşabilecek problemlere karşı daha iyi hazırlanmasına da yardımcı olur.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Çağrı yönetimi, çağrıların verimli ve etkin şekilde yönetilmesini sağlayan bir yaklaşımdır. Çağrı yönetimi, bir şirketin tüm çağrılarını tek bir kaynaktan güvenli ve verimli bir şekilde yönetmesini sağlayan gelişmiş teknolojileri ve yönetim uygulamalarını kullanarak çağrıların üzerinde etkin bir kontrol sağlamayı amaçlamaktadır. Çağrı yönetimi, bir veri tabanından çağrıların izlenebilmesini, çağrıların değerlendirilmesini, kayıt tutulmasını ve çağrıların çözümlenmesini kolaylaştıran araçlar ve yöntemleri kullanarak çağrı hizmetlerini optimize etmeyi amaçlar. Çağrı yönetimi, çağrıların çözümlenmesi, müşterilerin sorunlarının çözümlenmesi ve müşterilerin memnuniyetinin arttırılması için çok önemlidir. Çağrı yönetiminin faydaları arasında, çağrıların daha hızlı ve etkin bir şekilde çözümlenmesi, çağrıların güvenli bir şekilde izlenebilmesi, çağrıların değerlendirilmesi ve çağrıların verimli bir şekilde yönetilmesi sayılabilir.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Çağrı yönetimi, müşterilerinin çağrılarını etkili bir şekilde yöneten ve iletişimlerinin kalitesini geliştiren bir süreçtir. Geleneksel olarak, çağrı yönetimi, bir çağrı merkezinde çalışanlar tarafından gerçekleştirilen, müşteri memnuniyetini arttırmak için tasarlanmış, yoğun ve ölçülebilir bir süreç olarak tanımlanır. Çağrı merkezleri, müşterilere hızlı, verimli ve etkili bir şekilde cevap vermek için çok önemlidir.

Çağrı yönetimi, çağrılara, çağrıları işleme sürecinin her aşamasına ve çağrıların sonuçlarına kadar kapsamlı bir yaklaşımda yönetilmesini gerektirir. Çağrı yönetimi, çağrıların alınmasından, çağrıların nasıl yönetileceğine ve çağrıların nasıl sonuçlandırılacağına kadar her aşamada önemli bir rol oynar. Çağrıların nasıl yönetileceği ve sonuçlandırılacağı, çağrı merkezleri tarafından belirlenir.

Çağrı yönetiminin başarılı olması için, çağrıların alınması, çağrıların doğru yönetilmesi ve çağrıların etkili bir şekilde sonuçlandırılması gerekmektedir. Çağrıların doğru yönetilmesi, çağrı merkezinde çalışanlar tarafından üst düzeyde kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Bu, çağrı merkezinde çalışanların kalifiye ve eğitimli olmasını gerektirir. Ayrıca, çağrı merkezinde çalışanların tüm çağrıları doğru şekilde değerlendirecek şekilde eğitim almaları gerekmektedir.

Etkin çağrı yönetimi, müşterilerin, kampanyaların ve ürünlerin pazarda daha yaygın bir şekilde tanınmasını sağlayan, çağrı merkezlerinin etkin bir şekilde çalışmasının sağlanmasına yardımcı olan çok önemli bir yöntemdir. Kaliteli ve efektif bir çağrı yönetimi, müşteri memnuniyetini arttırmak ve çağrı merkezlerinin günlük çalışmalarını daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için çok önemlidir.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,075
398
5
Çağrı yönetimi, müşterilerin çağrılarını özel bir şekilde yönetmek için organize edilmiş bir süreçtir. Müşteri memnuniyetini ve desteğini arttırmak için tasarlanmış bu sürece, müşterilerin çağrılarını karşılamak, çözmek ve tekrar kontrol etmek gibi önemli görevler dahildir. Çağrı yönetimi, müşteri hizmetleri desteği sağlamak için kurgulanmış bir süreçtir. Müşteri memnuniyetinin arttırılması için önemli rol oynar.

Bu süreç müşterilerin çağrılarını almak, onların sorularını yanıtlamak ve çözmek için özel bir ekip kurularak organize edilir. Bu ekip, müşterilerin bir an önce sorunlarını çözmek ve memnuniyetlerini artırmak için çaba harcayacaktır. Müşterilerin çağrılarının kayıt altına alınması, bunların izlenmesi ve takip edilmesi gibi görevleri de yerine getirmelidir.

Çağrı yönetimi, müşterilerin çağrılarını hızlı ve etkin bir şekilde yönetmek için özel olarak tasarlanmış bir süreçtir. Müşterilerin talepleri ve sorunlarını çözmek, onların memnuniyetini arttırmak ve kaliteyi geliştirmek için kullanılır. Bu sürece, müşterilerin çağrılarını almak, onların sorularını yanıtlamak, çözmek ve tekrar kontrol etmek gibi önemli görevler dahildir. Bu süreç, müşterilerin çağrılarının kayıt altına alınması, bunların izlenmesi ve takip edilmesi gibi görevleri de yerine getirmelidir.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,605
1,159
112
Çağrı yönetimi, bir şirketin çağrı merkezi hizmetleri sunan müşteri destek departmanının etkili bir şekilde yönetimi olup, müşteri hizmetlerini ve diğer çağrı merkezi faaliyetlerini iyileştirmek için kullanılan bir stratejidir. Bu strateji, gelen çağrıların doğru şekilde yönetilmesi ve müşterilerin cevaplanması gibi önemli çağrı merkezi faaliyetlerini içerir. Öncelikle, çağrılar gelişigüzel olarak karşılanmaz; bunun yerine çağrıların karşılanmasının etkili bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bu amaçla, çağrı merkezi personeli tarafından çağrıların kayıt altına alınması, çıkışların izlenmesi, çağrıların değerlendirilmesi ve üst yönetim tarafından geri bildirim alınması gibi faaliyetler yürütülür. Ayrıca, çağrı yönetimi, çağrı merkezi personeli tarafından kullanılan çağrı yönetim sistemi ve diğer araçları kullanarak, çağrıların kullanımını ve cevaplanmasını optimize etmek için kullanılan önemli stratejileri de içerir. Bu stratejiler arasında, çağrı merkezi operatörlerinin verimliliğini arttırmak, müşterilerin memnuniyetini artırmak ve çağrı merkezi operatörlerinin verimliliğini arttırmak gibi birçok faydalı faaliyet yer almaktadır.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,952
1,256
112
Çağrı yönetimi, müşterilerin çağrılarının yönetilmesi ve cevaplanması için kullanılan bir tekniktir. Çağrı yönetimi, müşterilerin taleplerini karşılamak ve onların memnuniyetini sağlamak için önemlidir. Bir çağrı yönetimi sistemi müşteri çağrılarını almak, doğru kişiye iletmek ve çözüm üretmek için çalışanların görevlerini organize eder. Ayrıca, müşteri memnuniyetini artırmak için müşteri çağrılarının kalite kontrolünü de sağlar. Çağrı yönetimi, müşteri hizmetlerinin daha etkili ve verimli olmasını sağlamak için sürekli iyileştirmeyi de kapsar.

delihatun

Tanınmış Üye
BaYaN
1 May 2023
1,329
88
47
Çağrı yönetimi, bir şirketin müşteri hizmetleri veya müşteri iletişimi için tasarlanmış olan bir süreçtir. Çağrıyı başlatan, arayan müşteriye aranırken karşılaşılan problemleri, çözümleri ve aranan kişiye ulaşma yöntemlerini denetleyen bir uygulamadır. Çağrı yönetimi, müşteri memnuniyetini arttırmak, satışları artırmak, çağrıları daha verimli hale getirmek için çok önemlidir.

Çağrı yönetiminin amacı, arayan müşterinin aradığı kişiye veya hizmete ulaşmasını kolaylaştırmaktır. Çağrı yönetim sistemi birkaç farklı aşamadan oluşur. İlk adım, arama yapılırken arayan müşterileri tanımlamaktır. İkinci adım ise arama yapılırken aranan kişiye ulaşmak için en uygun yolu seçmektir. Son olarak, arama yapılırken aranan kişiye ulaşıldığında arama yapılan kişinin sorununu çözmek için gerekli desteği sağlamaktır.

Çağrı yönetim sistemi, arama yapılan kişiye ulaşmak için gerekli olan tüm aşamaları denetleyen bir sistemdir. Çağrı yönetim sistemleri, arama yapan kişiye en kısa sürede aradığı kişiyle iletişim kurmasını sağlamak, arayan müşterinin sorunlarını çözmek için gerekli desteği sağlamak, arama yapan kişinin beklentilerini karşılamak ve arama yapan kişinin memnuniyetini artırmak için kullanılır. Bu sayede, müşteri iletişimi ve müşteri memnuniyeti arttırılır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
15,712
1,031
15
Çağrı yönetimi, müşteri ilişkileri ve satışlarının en önemli unsurlarından biridir. Müşterilerin müşteri hizmetleri, satış, pazarlama ve diğer alanlarda olduğu gibi, çağrı yönetiminde de önemli bir rol oynar. Çağrı yönetiminde, müşteri ilişkileri ve satışların sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ve geliştirilmesi için temel prensipleri uygulamak önemlidir.

Çağrı yönetimi, bir işletmenin müşteri ilişkilerini ve satışlarını yönetmek için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem, işletme ile müşteri arasında bir etkileşimin oluşturulmasını sağlayan ve çağrıların verimli bir şekilde yönetilmesini garanti eden bir mekanizmayı içerir. Çağrı yönetim sistemi, müşterilerin taleplerini not etme, kayıt altına alma, çözme ve sonuçlandırma sürecini hızlandırır. Böylelikle, müşterilerin ihtiyaçlarına anında cevap verilmesi ve işletme ile müşteri arasındaki iletişimin geliştirilmesi sağlanır.

Çağrı yönetiminde, müşteri hizmetleri ekiplerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve çağrıların etkili bir şekilde yönetilmesi son derece önemlidir. Eğitimci olarak, çağrı yönetiminin başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için, ekiplerin çağrı yönetimi ile ilgili temel kavramları öğrenmesi ve bu kavramları etkili bir şekilde uygulayabilmesi gerekir. Çağrı yönetimi ekibi, müşteri memnuniyetini artırmak için, konuşma tarzının doğru olması, müşterinin taleplerini anlamak, zamanı doğru kullanmak ve müşteriye özel çözümler üretmek gibi temel becerileri öğrenmelidir. Ayrıca, çağrı yönetimi ekibi, çağrıların verimli bir şekilde yönetilmesi için, müşteri bilgilerinin kayıt altına alınması, takip edilmesi ve güncellenmesi gibi temel işlemleri de gerçekleştirmelidir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,952
1,256
112
Çağrı yönetimi, müşterilerinin çağrılarını, bilgilerini ve taleplerini belli kurallara göre yönetmek için kullanılan bir stratejidir. Bu strateji, çağrı merkezi çalışanlarının müşterilerinin taleplerini ve şikayetlerini daha verimli bir şekilde yönetmesini sağlar. Çağrı yönetimi, müşterilerin çağrılarını hızlı bir şekilde işlemek ve daha iyi bir hizmet sunmak için çok önemlidir.

Çağrı yönetiminin görevi, müşterilerin çağrılarının ne zaman alınacağını, ne kadar sürede işleneceğini ve çözüme kavuşturulacağını belirlemektir. Bu, müşterilerin çağrılarına hızlı ve verimli bir şekilde cevap vermek için çok önemlidir. Çağrı yönetimi, çağrı merkezi çalışanlarının müşterilerin talepleri ve şikayetleri üzerinde daha etkili bir şekilde çalışmalarını sağlamak için kullanılan bir yönetim sistemidir.

Çağrı yönetim sistemi, müşteri hizmetleri çalışanlarının çağrıları daha verimli şekilde işlemelerini ve müşterilerin çağrılarını daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmalarını sağlar. Çağrı yönetim sistemi, çağrı merkezi çalışanlarının müşteri talepleri ve şikayetleri hakkında gerekli tüm bilgileri kolayca erişebilmelerini ve müşterilerin taleplerini daha etkili bir şekilde çözüme kavuşturmalarını sağlar. Çağrı yönetim sistemi, aynı zamanda müşteri hizmetleri çalışanlarının çağrıları daha verimli bir şekilde işlemelerine yardımcı olur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)