Çevre kirliliği ile ilgili sorunlar nelerdir

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
20,822
1,314
112
Çevre kirliliği ile ilgili sorunlar nelerdir?

Çevre kirliliği insanların, çevreye karşı davranışlarından kaynaklanan kirlilik anlamına gelir. Çevre kirliliği ile ilgili sorunlar, insanların yaşam alanlarını çevreye zarar verebilecek davranışlarından kaynaklanıyor.

Kimler ve nasıl çevre kirliliğine neden olmaktadır?

Sanayi kuruluşları, çevre kirliliğine çok fazla katkıda bulunmaktadır. Sanayi kuruluşlarının atmosfere kirletici gazlar, sıvı ve katı atıkları ve gürültüleri bıraktığı bilinmektedir. Ayrıca, sanayi kuruluşlarının atıklarının çevreye zarar vermesi, su ve hava kirliliğine neden olur.

Nüfus artışının çevre kirliliği üzerindeki etkisi nedir?

Nüfus artışı da çevre kirliliğine neden olmaktadır. Çünkü artan nüfus, artan enerji ve yiyecek ihtiyacını karşılamak için artan üretim gerektirecektir. Böylece, nüfus artışı arttıkça çevreye zararlı gazlar, sıvı ve katı atıklar salınmaya başlanacaktır.

Çevre kirliliğinin önlenebilmesi için ne yapılabilir?

Çevre kirliliğinin önlenebilmesi için, sanayi kuruluşlarının atmosfere kirletici gazlar, sıvı ve katı atıklarını çevreye zarar vermeyecek şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bunun için, sanayi kuruluşlarının, çevre kirliliğini önlemek ve çevre kirliliğinin etkilerini azaltmak için uygun teknolojileri kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca, nüfus artışının çevre kirliliğini azaltmak için sınırlandırılması da önemli olacaktır.
 

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

  • buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü