Cinsellikten nasıl uzak durulur

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba,

Ben cinsellikten uzak durmakta zorlanıyorum ve bu konuda yardım almak istiyorum. Bir ilişkiye girdiğimde, cinsellik hakkında düşünmeye başlıyorum ve bunu engellemek için ne yapabileceğimi bilmiyorum. Bu konuda size danışmak istedim. Cinsel arzularımı kontrol etmek ve cinsellik konusundan uzak durmak için ne yapmalıyım? Lütfen bana yardım edin. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
20,602
1,159
112
Cinsellikten Nasıl Uzak Durulur?

Cinsellikten uzak durmak, çoğu insan için zor bir konudur. Bununla birlikte, bazı insanlar için cinsellikten uzak durmak gerektiğini kabul etmek ve bu durumda kalmayı sürdürmek çok önemlidir. Bu makale cinsellikten uzak durmak için kullanabileceğiniz araçları, uygulamaları ve stratejileri anlatacaktır.

Cinselliğin İlk Etapta Önlenmesi

Cinsellikten uzak durmak için, öncelikle cinselliğin nedenlerini ve meydana geliş biçimlerini anlamak gerekir. Cinsel dürtülerin oluştuğu veya tetiklendiği durumları tanımlamak ve bunlara karşı önlem almak için öncelikle bunları yaratan etkenleri anlamak gerekir. Cinselliğin önlenmesi için, ilk olarak cinselliğin ortaya çıkma biçimlerini ve bunların tetiklenmesini engelleyen etkenleri tanımlamak gerekir.

Fiziksel ve Psikolojik Önlemler

Fiziksel önlemler, cinselliğin meydana gelmesini engellemek için alınan önlemlerdir. Örneğin, cinsel istek ve arzunun ortaya çıkmasını önlemek için, cinsel beraberliği yasaklayan mevzuatların uygulanması, cinsellikten uzak olan mekânların seçilmesi, cinsel ilişki kurmanın önündeki engellerin konulması ve cinsel ilişkiye giren kişilerin önceden korunması gibi önlemler alınabilir.

Psikolojik önlemler de, cinselliğin meydana gelmesini engellemek için alınan önlemlerdir. Örneğin, cinsel arzu ve isteğin oluşmasını önlemek için, cinsel arzuların önceden öngörülmesi, cinsel arzuların ortadan kaldırılması veya değiştirilmesi, cinsellikten uzak olan mekânlarda davranışların kontrol altına alınması ve cinsel arzuların sınırlandırılması gibi önlemler alınabilir.

Kişisel Çabalar

Cinsellikten uzak durmak için, kişisel çabalar da önemlidir. Örneğin, cinsel arzuların oluşmasını önlemek için, cinsellik içerikli birçok medya veya kitap okumamak, cinsel arzuların ortaya çıkmasını önlemek için cinsel arzuların önceden öngörülmesi, cinsel arzuların ortadan kaldırılması veya değiştirilmesi, cinsel arzuların sınırlandırılması ve cinsel arzuların yeniden yapılandırılması gibi bazı kişisel çabalar yapılabilir.

Toplumsal Destek

Cinsellikten uzak durmak için, toplumsal destek de önemlidir. Toplumsal destek, cinsellikten uzak durmanın kolaylaşmasına yardımcı olur. Örneğin, arkadaşlar, aile üyeleri veya toplumsal çevreden destek almak, cinsellikten uzak durmak için gerekli olan güç ve motivasyonu sağlayabilir. Ayrıca, bazı topluluk merkezleri, gruplar veya kuruluşlar cinsellikten uzak durmaya yardımcı olan insanların desteğini sağlamak için faaliyet göstermektedirler.

Cinsellikten nasıl uzak durulur konusunda, fiziksel, psikolojik ve kişisel çabaların yanı sıra toplumsal destek de önemlidir. İnsanların cinsellikten uzak durmak için kullanabilecekleri araçlar ve stratejiler, cinsellikten uzak durmak için gerekli olan güç ve motivasyonu sağlamak için kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü